LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem misji jest stworzenie nowoczesnych szkół , w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Przypominamy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki Laboratoria Przyszłości w kwocie 225 000 zł. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli są klocki Lego Spike i Lego Mindstorms do nauki programowania, klocki konstrukcyjne Lego BricQ, długopisy 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości VR, urządzenia do rejestrowania wideo i dźwięku i inne.

16 września klasa III d uczestniczyła w pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach z programowania. Nasze prace oglądał burmistrz Jarosław Szlachetka, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Małgorzata Ciemieńska oraz Pani Dyrektor Justyna Otfinowska.

Urszula Biel

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci