AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

21 czerwca całoroczna przygoda pierwszoklasistów z Puchatkiem zakończyła się uroczystym spotkaniem z panem Tomaszem Wajdą  – aspirantem z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. W pierwszej części pan policjant domknął tematy jak dbać o siebie, unikać zagrożeń i bezpiecznie spędzić wakacje – nad wodą, w lesie, w mieście czy na placu zabaw. Jeszcze raz został poruszony temat posiadania przez dzieci ograniczonego zaufania wobec osób obcych – w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Następnie nasz gość wręczył pierwszoklasistom zaszczytne dyplomy ukończenia Akademii. Warto nadmienić, iż każdy uczeń I klasy bezbłędnie (lub prawie bez pomyłki) rozwiązał Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, wykazując się odpowiednią wiedzą na temat właściwego zachowania w różnych sytuacjach społecznych. Był to warunek uzyskania dla szkoły certyfikatu – tym razem już z XIII edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka, w której bierzemy udział co roku.

Dziękuję uczniom, rodzicom i wychowawcom klas pierwszych za zaangażowanie.

Aneta Dziewońska

koordynator