UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

1 września o godzinie 9.00 na dziedzińcu szkolnym Pani Dyrektor Justyna Otfinowska uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny, witając uczniów z klas 4–8. Zostały złożone kwiaty pod repliką pomnika Bohaterów Westerplatte na holu szkolnym. Po powitaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych na krótkie, organizacyjne spotkanie.

O godzinie 10.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu na sali widowiskowej nastąpiła kolejna uroczystość powitania roku szkolnego przez uczniów klas 1-3 połączona z ślubowaniem i pasowaniem na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość uświetnili P. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz P. Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Małgorzata Ciemińska. Oprawę artystyczną stanowiły piosenki w wykonaniu Marioli Gubały z klasy 4a i Mileny Gubały z klasy 8b. Z ramienia samorządu szkolnego uczniów rozpoczynających naukę powitała przewodnicząca Nikoła Łotocka (kl. 8b) oraz uczennica kl. 3a Maja Błachut. W poczcie sztandarowym wystąpili: Zosia Chrobak (8b), Gabrysia Tomal (8c) oraz Artur Gorączko (8b). Nad nagłośnieniem czuwał P. Piotr Gablankowski z Pawłem Szydlakiem (8e). W roli konferansjera wystąpiła P.wicedyrektor Małgorzata Dąbrowska, a scenariusz uroczystości napisała psycholog Aneta Dziewońska.

W trakcie uroczystości wykorzystano nowoczesny sprzęt nagłaśniający pozyskany ze wsparcia finansowego Laboratoria Przyszłości – przedsięwzięcia realizowanego w gminie Myślenice w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Drodzy uczniowie!

Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w szkole przyniesie Wam wiele radości.

Życzymy Wam sukcesów w nauce i wzorowego szkolnego świadectwa.

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci