WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO KRAKOWA

17 maja klasy drugie udały się na wycieczkę do Krakowa. Naszym głównym celem był udział w spektaklu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych”, który odbył się w Teatrze Groteska.

Czy zastanawiało Was kiedyś, co się dzieje z osieroconymi skarpetkami, których niemal po każdym praniu brakuje w szufladzie? Niespodziewanie okazuje się, że bycie noszonym na ludzkich stopach nie musi być jedynym przeznaczeniem skarpetek. W mieszkaniu małej Be dochodzi do buntu tej przyziemnej odzieży i do próby zrealizowania wielkiej skarpetkowej ucieczki. Powody są różne: jedna – nie chce zalegać dłużej w koszu na bieliznę w towarzystwie brudasów, inna – jest zrobiona z szorstkiej wełny, kłuje w stopy i nikt nie chce jej nosić, kolejna – chce zmieniać świat, jeszcze inna tęskni za morskimi przygodami, a ta jedwabna – marzy o wielkiej karierze.

Spektakl był piękny! Muzyka, rekwizyty, gra aktorska na najwyższym poziomie. Dzieci były zachwycone, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Po spektaklu w teatrze, udaliśmy się na spacer ulicami Krakowa oraz rejs po Wiśle.

To był fantastyczny dzień, pełen wrażeń, zabawy i radości.

wychowawczynie klas II