I HERBATKĄ MOŻNA POMAGAĆ

„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” – to hasło Niedzieli Misyjnej i następującego po niej Tygodnia Misyjnego.

Temat misji jest nam bliski już od lat, dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować akcję „Herbatka dla misji”.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była s. Janina Rokosz. W akcję włączyli się katecheci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach przy ogromnym wsparciu uczniów (również z naszego liceum), rodziców i kapłanów naszej parafii na czele z ks. proboszczem Zdzisławem Balonem.

Wraz z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły przygotowywaliśmy woreczki, w których było coś dla ciała: herbatka (oj jakie tam były smaki  i cukiereczek oraz dla ducha – cytat jednego ze świętych lub z Pisma Świętego. Oprócz herbatki dzięki ofiarności p. Emilii Adamów mogliśmy także częstować Niebiańskimi słodkościami czyli domowymi pierniczkami.

Efekt finansowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

Wydaje się jednak, że dużo wspanialszym wynikiem naszych działań jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na trudny los innych ludzi. Pokazanie, że razem możemy pomóc bardziej potrzebującym. Uświadomienie, że duże znaczenie ma każdy nasz gest i poświęcony czas. Wspaniałe jest również to, że są dorośli, którzy mimo licznych obowiązków, potrafią poświęcić swój wolny czas dla dobra innych.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zebrane fundusze choć w małej części pomogą misjonarzom w pracy misyjnej na rzecz tych najbardziej potrzebujących.

Jeszcze raz wszystkim MYŚLENICZANOM serdecznie dziękujemy!

Dorota Orzechowska katechetka Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach