LEKCJA ŻYWEJ HISTORII  „KURS PRZETRWANIA POD CHOCIMIEM”.

Wykorzystanie nowoczesnych metod edukacji sprawia, że nauka staje się przyjemnością.

21 grudnia uczniowie klas 6 uczestniczyli w lekcji żywej historii, dwu -godzinnym spotkaniu online pt. “Kurs przetrwania pod Chocimiem“.

Dowiedzieli się, że bitwa pod Chocimiem była jednąz największych bitew w Europie w XVII wieku. Nie była to jednak pierwsza i ostatnia bitwa pod chocimskim zamkiem – walczono tam też w 1530, 1616 i 1673 roku. Różnica wieku pomiędzy wodzami obu stron wynosiła aż 44 lata – Jan Karol Chodkiewicz był 60-latkiem a sułtan Osman II 16-latkiem.Triumf pod Chocimiem był opiewany w chorwackim poemacie narodowym “Osman”. Na pamiątkę zwycięstwa papież Grzegorz XV ustanowił święto kościelne 10 października.

Dzięki uczestnictwu w projekcie szkoła otrzyma od organizatora gry planszowe stanowiące  główną cześć projektu „Chocim”. Gry znajdują się  w szkole i można już dziś oraz w okresie ferii wypożyczać je  do domu na tydzień.             

21 grudnia uczniowie klas 6 uczestniczyli w lekcji żywej historii, dwu -godzinnym spotkaniu online pt. “Kurs przetrwania pod Chocimiem“.

 Joanna Bugaj