JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ FERIE ZIMOWE 2021! RADY FUNKCJONARIUSZA STRAŻY MIEJSKIEJ W MYŚLENICACH

Przerwa świąteczna oraz ferie zimowe to czas odpoczynku i dobrej zabawy dla dzieci i rodziców. Co zrobić,  aby w tym czasie uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Przypomnijmy sobie jak dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich podczas ferii,  ale nie tylko.

W ramach współpracy szkoły ze Strażą  Miejską w Myślenicach oraz w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów otrzymaliśmy przygotowane przez funkcjonariusza dr Andrzeja Kobiałkę podstawowe zasady  jak bezpiecznie  spędzić ferie zimowe.

Zachęcamy do  zapoznania  się z linkami :

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE :

POLICJA- 997

STRAŻ POŻARNA -998

POGOTOWIE RATRUNKOWE – 999

Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO -112

Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń, pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg oraz zbiorników wodnych.

W czasie zjeżdżania zachowaj bezpieczną odległość między sankami.

Nie doczepiaj sanek do samochodów.

Rzucając śnieżkami nie łącz miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami oraz nie celuj w twarz drugiej osoby.

Nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające samochody.

Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgamy się po zamarzniętych rzekach lub stawach.

Nie strącaj zwisających z dachów sopli.

Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców bądź opiekunów.

Stosuj się do obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii wywołanym wirusem SARS-Cov-2.

Jeśli bawisz się poza domem pamiętaj:

Klucze do mieszkania chowaj pod ubraniem.

Nie podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania.

Nie rozmawiaj z osobami obcymi oraz nie wpuszczaj ich do swojego  mieszkania.

Nie bierz od nich słodyczy.

Nie wsiadaj do samochodu osób nieznajomych.

Nie korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu.

Unikaj kontaktu z bezpańskimi psami.

Zawsze wybieraj bezpieczne miejsce do zabawy.

Wracaj do domu o ustalonej porze.

ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH I MIŁYCH FERII ZIMOWYCH

Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach