PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W pierwszych dniach listopada  uczniowie klas pierwszych  zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej,  gdzie odbyło się „ Pasowanie na czytelnika”. Głównym celem uroczystości było zachęcenie dzieci do czytania oraz do korzystania ze  zbiorów biblioteki.

Akt pasowania został poprzedzony pogadanką na temat poszanowania książek. Dzieci wzięły udział w praktycznych ćwiczeniach z elementami zabawy. Odpowiadały na zagadki, których rozwiązanie zobaczyły na prezentacji multimedialnej. Odszyfrowywali tytuły baśni i bajek z rozsypanki wyrazowej. Jedną z atrakcji był tajemniczy kufer, wykorzystano tu różnorodne rekwizyty, był to test sprawdzający wiedzę na temat znajomości bajek i baśni dla dzieci. Nauczycielki biblioteki zapoznały  nowych czytelników ze sposobem wypożyczania książek.  Pierwszoklasiści na pamiątkę otrzymali  kolorowe zakładki i okolicznościowe dyplomiki.

Po wizycie w bibliotece uczniowie wracali zadowoleni. Każdy trzymał w ręce pierwszą książkę. Mamy nadzieję, że zostaną wiernymi czytelnikami, a zapału starczy im na długo.