X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA JUŻ ZA NAMI!

Po raz kolejny obchodzony przez naszą szkołę Dzień Tabliczki Mnożenia przeszedł do historii. Pomimo utrudnień związanych z pandemią udało się go zorganizować.  Z roku na rok coraz więcej pomysłów i lepsza zabawa. Tradycyjnie w akcji brała udział cała społeczność szkolna. Tak, jak w poprzednich latach przygotowania ruszyły pełna parą na tydzień przed finałowym dniem akcji, który w tym roku przypadł na dzień 2 października. Poza przygotowaniem wszystkich niezbędnych materiałów, koordynatorzy wyłonili najlepszych uczniów do pracy w komisjach szkolnych. W ostatnim tygodniu korytarze szkolne oraz sale matematyczne zostały udekorowane plakatami. Na schodach została umieszczona tabliczka mnożenia, dzięki której uczniowie mogli na przerwach utrwalać jej znajomość. Ponadto koordynatorzy opracowali i przygotowali zestaw gier i zabaw, które były przeprowadzane na lekcjach matematyki w dzień finału akcji

.

Od godziny 8:00 komisje egzaminacyjne przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas IV – VII. Wybierano los z pięcioma trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji w określonym czasie podał wszystkie poprawne odpowiedzi zdobywał tytuł: MT EXPERT. Następnie uczniowie wracali na lekcje, by potem według harmonogramu wziąć udział w przygotowanych dla nich grach i zabawach matematycznych.

Punktem finałowym tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wręczenie certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin. Niecodzienny sposób sprawdzania „tabliczkowej wiedzy” wywołał wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów jak i dorosłych.

Otrzymane certyfikaty są motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom!

Koordynatorzy:

 

Marzena Róg

Justyna Horabik – Gruszeczka