SPOTKANIE Z PARALOTNIARZEM

W grudniu w naszej szkole pojawił się kolejny człowiek z pasją. W pisał się on  w cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Tym razem został zaproszony pan Mariusz Węgrzyn, myśleniczanin, który od lat jest paralotniarzem i wykonuje z wielką pasją z lotu ptaka zdjęcia naszych pięknych okolic. Uczniowie klasy 3b i 3 c mogli uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu i posłuchać jak z wielką pasją pan Mariusz opowiadał o swoim niezwykłym podniebnym hobby. Pan Mariusz zaprezentował sprzęt, na którym można uprawiać tę niezwykłą dyscyplinę, dużo opowiadał o wrażeniach i pokazywał zdjęcia. Entuzjazm wzbudził film, który nasz gość pokazał specjalnie przygotowany dla naszych uczniów. Uczniowie mieli okazję i bardzo chętnie z niej korzystali, by sprzęt  przymierzyć, by na nim usiąść i poczuć się jak prawdziwy paralotniarz.

Liczne pytania, które padały od uczniów, wskazywały na wielkie zainteresowanie tematem. Dotyczyły głównie konstrukcji paralotni, ubrania w czasie lotu, benzyny itp. Pan Mariusz z pasją i charakterystycznym błyskiem w oku opowiadał o swoim hobby. Przekonywał do wytrwałości w dążeniu do spełniania swych marzeń i że bardzo warto mieć hobby, ponieważ człowiek się rozwija, poznaje i pokonuje swoje czasem słabości.

Na koniec spotkania uczniowie wyszli przed szkołę i mogli podziwiać rozłożony  spadochron, wprawiony w ruch przez pana Mariusza.