WYCIECZKA DO CZASŁAWIA

W październiku 2019 roku klasy III d i III e wybrały się na trzydniową wycieczkę do ośrodka „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. Ach! Co to był za wyjazd!

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji – wzięliśmy udział w wielu zabawach i grach na świeżym powietrzu, jeździliśmy konno, uczyliśmy się właściwej opieki nad tymi zwierzętami, zaprzyjaźniliśmy się z mieszkańcami Mini Zoo, poznaliśmy tajniki survivalu, budowaliśmy szałasy w lesie, strzelaliśmy z łuku i dmuchawki, prezentowaliśmy nasze umiejętności taneczne na wieczornych dyskotekach. Bardzo pouczające były dla nas zajęcia praktyczne z leśnikiem – poznaliśmy sposoby rozpoznawania leśnych zwierząt oraz metody prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Najwięcej wrażeń dostarczyła jednak gra terenowa „Poszukiwacze Cukierkowego Skarbu” – uczniowie wyposażeni w latarki i zakodowane mapy odszukiwali skarb ukryty na terenie ośrodka.

Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że była to najlepsza wycieczka w ich życiu. Bawiliśmy się świetnie!