DŹWIĘKI FIZYKI – INTERAKTYWNA WYSTAWA W MUZEUM AGH

Co to jest dźwięk i skąd się bierze? Skoro można dźwięk usłyszeć to czy można go też zobaczyć? Czy muzyki zawsze trzeba słuchać uszami, czy można to robić na przykład przez zęby? Jak zostać kompozytorem mając do dyspozycji kilka szklanych butelek i czy da się zagrać Dziewiątą Symfonię przy użyciu klapka? 

Uczniowie klasy IVd odnaleźli odpowiedzi na te pytania…

21 listopada uczestniczyli w warsztatach i wystawie interaktywnej pt. „Dźwięki fizyki” zorganizowanej przez Akademię Górniczo – Hutniczą w Krakowie.

Interaktywna wystawa w Muzeum AGH była szansą, by poczuć, zobaczyć i zrozumieć dźwięki w przyrodzie.

Uczniowie poprzez zabawę dowiedzieli się jak zbudowane jest ucho, czym jest dźwięk i skąd się bierze, jak odbieramy fale akustyczne i czy wszystkie sobie uświadamiamy, czy możliwe jest zagranie utworu muzycznego bez instrumentu.

Agnieszka Mieszczanek