DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14.października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku – potocznie nazywane Dniem Nauczyciela.

Tego dnia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody święta. W pierwszej części uczniowie klas 6b i 6e przygotowali na tę okazję występ artystyczny, który skupiony był wokół myśli przewodniej: „Nauczyciel – mój mistrz”. Uczniowie podczas swojego programu zaprezentowali fragmenty prac literackich, które wpłynęły na konkurs zorganizowany w naszej szkole. Nauczyciele mieli okazję wysłuchać wierszy i opowiadań, których sami stali się bohaterami. Czytane prace wywołały uśmiech i wzruszenie wśród zgromadzonych. Dekorację stanowiły prace plastyczne wykonane przez uczniów, które przedstawiały portrety nauczycieli – niejeden pedagog z zaciekawieniem spoglądał na wykonane rysunki w poszukiwaniu swojego wizerunku.

Następnie Pani Dyrektor Justyna Otfinowska wręczyła nagrody dla nauczycieli, którzy w roku szkolnym 2018/2019 wyróżnili się swoją pracą dydaktyczno-pedagogiczną.

Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli na ręce Pani Dyrektor życzenia oraz podziękowania dla całego grona pedagogicznego.

Magdalena Tobolewicz