„PODRÓŻ DO ŚWIATA KSIĄŻEK” – INNOWACJA PEDAGOGICZNA – WARSZTATY JĘZYKOWE

We wrześniu w naszej szkole odbyły się zajęcia: Słowa na creativie i na survivalu – warsztaty z grą słowotwórczą. Wzięli w nich udział uczniowie z klasy 5e. Celem działań było to, żeby „starsze dzieci przyswoiły poprzez zabawę wiadomości dotyczące rozwoju języka, etymologii, zmian kontekstowych w polszczyźnie”. Podczas ćwiczeń wykorzystaliśmy Słowa Przodków i Młodą Mowę, Story Cubes, karty tematyczne, czasopisma, wiersze z literatury dawniejszej oraz współczesną poezję i teksty hiphopowe.  Efektem warsztatów były powstałe teksty wierszy i piosenek. Szczególnym momentem spotkania był czas prezentacji przygotowanych utworów – niektóre odczytano, inne rapowano, jedna grupa zdecydowała się zaśpiewać tradycyjnie. Zabawa językiem sprawiła uczestnikom warsztatów wiele radości.

Dzięki udziałowi klasy w ogólnopolskim programie DoMowy – rodzinne historie o słowach 2019 szkolna biblioteka otrzymała książki. Zapraszamy do czytania!