IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 4 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w tygodniu poprzedzającym akcję  budynek szkoły został ozdobiony plakatami, a na schodach umieszczono tabliczkę mnożenia w celu jej utrwalania. Wśród uczniów zostali wybrani egzaminatorzy, czyli Ci, którzy tabliczkę mnożenia znają bezbłędnie. To oni sprawdzali wszystkich uczniów klas IV – VI ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy, kto bezbłędnie  odpowiedział na 5 przykładów zadań otrzymywał certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który z dumą wklejali do zeszytów. Ponadto na lekcjach matematyki z każdej klasy wybrano „Mistrza Tabliczki Mnożenia” w specjalnie przygotowanej przez koordynatorów grze matematycznej. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom!

Koordynatorzy:

Marzena Róg