ORIGAMI  USPOKOI EMOCJE

Zapowiedziana kontynuacja wędrówek „japońskich” w ramach projektu „doLAStaMY” miała miejsce w piątek 27.09.2019 w naszej zaprzyjaźnionej partnerskiej Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach.

 Klasa IV C spotkała się z panią Izabelą Ralską. Przez dwie godziny działaliśmy pod profesjonalnym okiem doświadczonej instruktorki. Każdy uczeń otrzymał zestaw z gadżetami i instrukcje. Zaczęliśmy od własnych zakładek do książek i bardzo precyzyjnego składania płatków kwiatu, przeplatania dratwy przez ozdobne guziki, formowania łodyżek z bibuły, składania kolorowych żurawi i innych, wymagających skupienia czynności. Po co to robiliśmy? Dla doskonalenia zdolności manualnych i dla okazji, żeby jedni pomagali drugim. Ale przede wszystkim, żeby zatrzymać się w biegu i  pokazać niecodzienny, alternatywny sposób uspokojenia emocji.

Świetna była ewaluacja na bieżąco, kiedy uczniowie mówili, że polubili orgiami, ale ulubioną naszą  wypowiedzią jest ta, kiedy uczennica dorośle poradziła koleżance, żeby w domu odłożyła telefon i zajęła się składaniem kwiatów i żurawi.