OD MORZA DO TATR CZYLI MIAŁ BYĆ WPIS WYCIECZKOWY, ALE WYSZŁO POŻEGNANIE

Uczyliście się uważności na siebie, kiedy w czwartej klasie wyruszyliście w Tatry. Teraz – w ósmej klasie zawędrowaliśmy nad Bałtyk, żeby na drugim końcu Polski zamknąć ważny rozdział Waszego życia.

Jako uczniowie szkoły imienia Bohaterów Westerplatte, odbyliście rejs w miejsce, które upamiętnialiśmy corocznie 1 września. Znamy je doskonale z drewnianej repliki stojącej w holu głównym, teraz nastąpiła chwila spotkania z oryginałem. I plażowanie, i grób Kopernika we Fromborku, i zamek w Malborku, nawet nowoczesne gdańskie Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej czy molo w Sopocie albo klif w Gdyni Orłowie – nie „przebiły”wskazanej przez jedną z uczennic wskazówki:

„Gdybym mogła, jeszcze raz przeszłabym z klasą wydmowy las, by zobaczyć piękny krajobraz – morze.” Chodzi o to, żeby być w grupie, cieszyć się sobą, wspólnie przeżywać znaczące chwile i pouśmiechać się, gdy tylko się da: „Na górze niebo, na dole plaża , 8c w piasku boczki wysmaża ”

To, co najważniejsze każdy zapamięta na swój sposób – miejsca, doświadczenia, przyjaźnie, pierwsze zauroczenia i miłości, nasze ważne projekty – „O!SWOJE!ni w przestrzeni” i  „LIGHT FOR SYRIA”, które dały możliwość samodzielnej organizacji zajęć i niesienia pomocy ludziom ginącym w morzu ludzkiej obojętności. Do pełnego obrazu brakuje doznawanych porażek, rezygnacji, zawiedzionych przyjaźni i trudu pracy w chaosie zmieniającego się systemu edukacji. To też jest ważna lekcja życia, które ma dla Was i bogactwo wrażeń i chwile sprawdzania Waszej wytrzymałości.

Wiem, że macie mocne charaktery, dlatego ze spokojem życzę Wam powodzenia. Ogarniecie pełną ofertę przyszłości, bo JAK NIE WY, to kto? DACIE RADĘ!

Z podziękowaniem za pełne wrażeń pięć lat WSPÓLNEJ DROGI:)

wychowawczyni VIIIc

Ada Słowik