PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH W NASZEJ SZKOLE

W ramach aktywności ekologicznej w naszej szkole prowadzonych jest wiele działań, które mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów oraz podejmowane są różne zadania na rzecz ochrony środowiska. Głównym działaniem szkoły jest comiesięczna zbiórka surowców wtórnych, prowadzona przez panią Marię Jaśkowiec.

 

 

W tym roku szkolnym udało nam się wspólnie zebrać:

  • blisko 17 ton makulatury
  • ponad 2 tony butelek typu PET
  • ponad tonę zakrętek
  • ok. 60 kg puszek aluminiowych.

Jak co roku postanowiliśmy podsumować działania ekologiczne i nagrodzić osoby, które przyniosły najwięcej surowców wtórnych. Z tej okazji w piątek 14 czerwca odbyło się przedstawienie ekologiczne dotyczące ochrony przyrody przygotowane przez uczniów szkolnego koła PCK oraz koła ekologicznego.

W role kosmitów, zwierząt oraz dzieci wcielili się: Wiktoria Nostkiewicz 6d, Kinga Górka 6d, Kajetan Niedośpiał 6d, Maja Targosz 6d, Wiktoria Rożek 6a, Magdalena Jagiełło 6a, Emilia Pilch 6a, Sara Suder 5a, Zofia Żądło 5a oraz Maja Piesakowska 5f.

Myślą przewodnią inscenizacji było pokazanie, że obowiązkiem każdego człowieka jest dbanie o przyrodę. Następnie wręczono 57 nagród uczniom klas IV-VI, którzy w ciągu całego roku przynieśli najwięcej surowców wtórnych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. Pamiętajmy, że…

coraz więcej kominów i spalin,

coraz smutniej piosence słowików,

nam potrzeba prawdziwych lasów,

a nie kwiatów i drzew z plastików!

Sylwia Nosal


Piosenka o Ziemi – kliknij tutaj.

Pełna galeria zdjęć – Podsumowanie działań ekologicznych 2019 – kliknij tutaj.

Wpis i zdjęcia: Paweł Biela