PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA – WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH

Każdy z nas może kiedyś znaleźć się w sytuacji, w której będzie musiał udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku drogowego, zasłabnięcia lub zakrztuszenia. Warto mieć na uwadze, że dotyczy to nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci.

W związku z tym, w dniu 30.05.2019r. (czwartek) odbyły się w naszej szkole warsztaty pt. „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna” – dla uczniów klas siódmych, którzy w tej klasie uczą się anatomii i fizjologii człowieka. Zajęcia prowadzone były przez Panią Instruktor Polskiej Rady Resuscytacji Katarzynę Szoch-Jędrys oraz wolontariuszki: Agatę Bajer, Annę Garbień, Roksanę Gorączko i Nikolę Uziel – uczennice 3 klas gimnazjalnych naszej szkoły.

Podczas spotkania uczniowie ćwiczyli pierwszą pomoc przedmedyczną, szczególnie resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora AED. Podczas spotkania wzbogacili swoją wiedzę i mogli uzyskać odpowiedzi na pytania związane z Pierwszą Pomocą Przedmedyczną.

Budynek dawnego Gimnazjum nr 1 w Myślenicach jest miejscem, gdzie Szkoła Młodych Ratowników miała swój początek, to tutaj osiem lat temu prowadzone było jedno z pierwszych szkoleń dla wolontariuszy i uczniów.

wpis: Paweł Biela