Kategoria: Spotkania

MIKOŁAJKOWE SŁODKIE SPOTKANIE

W Mikołajki – 6 grudnia, szkolne koło redakcyjne odwiedził specjalny gość. Na nasze zaproszenie odpowiedziała Pani Sylwia Bała – finalistka kulinarnego programu telewizyjnego „Bake off – Ale ciacho!”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pytania, które dziennikarze zadali Pani Sylwii, pozwoliły nam bliżej poznać tę niesamowicie pozytywną, ciepłą i serdeczną osobę, która o swojej pasji do wypieków opowiadała tak plastycznie i z zaangażowaniem, że każdy z nas oczyma wyobraźni przenosił się do cukierniczego świata.

Z WIZYTĄ W REDAKCJI „GAZETY MYŚLENICKIEJ”

W piątek – 1.12.2017r. dziennikarze szkolnego miesięcznika Dwójka, w ramach pracy koła dziennikarskiego, odwiedzili redakcję Gazety Myślenickiej. Uczniowie przygotowali pytania (umieścimy je w najbliższym wydaniu gazetki szkolnej), które zadali redaktorom lokalnego pisma. Uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące samej pracy dziennikarza oraz etapów powstawania gazety. Redaktorzy udzielili uczniom mnóstwo rad i wskazówek, które przydadzą się nam już podczas tworzenia kolejnego numeru naszego miesięcznika. Na koniec każdy otrzymał najnowszy numer Gazety Myślenickiej, aby móc przyjrzeć się tematom poruszanym w gazecie oraz sposobowi ich redagowania.

„ZIEMIA MARYI” – SPOTKANIE Z P. EWĄ ŁAZORYK

Chciałbym Wam dziś opowiedzieć o spotkaniu zatytułowanym „Ziemia Maryi”. Odbyło się ono 17 października 2017 roku w naszej szkole w ramach XXIV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Prelekcję prowadziła nauczycielka – pani Ewa Łazoryk. Na co dzień uczy języka angielskiego, a podczas wykładu dowiedzieliśmy się, że przez kilka lat studiowała w Jerozolimie. Przywiozła stamtąd wiele wspomnień, naprawdę niezwykłych opowieści, zrobiła dużo zdjęć, poznała język hebrajski.

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS 7 Z POLICJANTEM

W dniu 05.10.2017 r. w budynku naszej szkoły przy ulicy Sobieskiego odbyły się spotkania uczniów klas siódmych z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach p. Szymonem Salą. Całość została zorganizowana przez p. pedagog Mirosławę Chmiel. W czasie spotkania młodzież mogła dowiedzieć się o odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeniach związanych z cyberprzemocą i konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych takich jak chociażby Fcebook, Twitter itp.

BEZPIECZNI W DOMU, W SZKOLE I NA DRODZE – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

18.września 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Myślenicach. Pani st.asp. Dorota Radoń wygłosiła prelekcję na temat bezpieczeństwa. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami poruszania się na jezdni oraz przypomnieli sobie najważniejsze znaki drogowe. Pani policjantka podkreśliła, że niezbędnym wyposażeniem każdego uczestnika ruchu drogowego powinny być odblaski. Kolejnym tematem było zachowanie się wobec nieznajomych. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzą, co robić, aby takich zdarzeń unikać. Na koniec wszyscy udowodnili, że znają numery alarmowe i wiedzą, kiedy ich używać.

BEZPIECZNE WAKACJE – SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Wakacje to upragniony dla  wszystkich,  zwłaszcza  uczniów czas zabawy i przygody. Warto jednak  pamiętać, że także  w czasie odpoczynku  musimy dbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

Dlatego  20 czerwca 2017 r. w Szkole  odbyła się prelekcja dla uczniów  z funkcjonariuszem policji Asp. Ewą Nalepą  której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Pani Aspirant przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówiła jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjantka przestrzegała również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

DZIEŃ DZIECKA W SZPITALU DZIECIĘCYM W PROKOCIMIU

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka nasi uczniowie także mieli możliwość sprawić radość swoim rówieśnikom. W dniu 12 czerwca 2017r. gościliśmy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, gdzie członkowie szkolnej grupy teatralnej zaprezentowali spektakl Noc świętojańska oparty na motywach ludowej baśni o cudownym kwiecie paproci.

NASI DZIELNI STRAŻACY

Dnia 29 maja uczniowie klasy I b i I d złożyli wizytę w Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach.

Dzieci zapoznały się z odpowiedzialną i trudną pracą strażaków, którzy wzywani są nie tylko do gaszenia pożarów, ale również do wypadków drogowych i udzielania pomocy np. zwierzętom.

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

26 maja w klasie II c pojawił się gość specjalny – pan pszczelarz. Poprzez ciekawe opowieści przybliżył nam  życie pszczół. Poznaliśmy narzędzia i ubrania jakie potrzebne są w pracy pszczelarza. Oglądnęliśmy wiele ciekawych albumów z życia owadów. Spróbowaliśmy również pysznego miodu spadziowego.

KONCERT SŁOWNO – MUZYCZNY,,NIE PALĘ, NIE PIJĘ – ŻYJĘ ZDROWO”

,,Nie palę, nie piję -żyję zdrowo” -to przewodnie hasło autorskiego programu słowno-muzycznego w wykonaniu Piotra Cybułki – animatora i muzyka, zaproszonego do szkoły  w ramach profilaktyki uzależnień. Godzinny występ, który obejrzeli uczniowie klas  I -VI składał się z kilku bloków tematycznych dotyczących wolności od używek, promowania zdrowego stylu życiaczy budowania pozytywnych relacji międzyludzkich w oparciu o system wartości.  Najważniejsza jego częścią był blok ,, Nie palę , nie piję i dobrze mi z tym ” dotyczących szkodliwości używek.

GOŚĆ W BIAŁYM KITLU

W ostatni piątek marca w naszej klasie pojawił się gość. Była to pani doktor Justyna Nykiel.

Pani doktor opowiadała nam co robić, aby nie zachorować i jak postępować, gdy już chorujemy. Były też zagadki – niespodzianki związane oczywiście ze zdrowiem. Na koniec naszego spotkania każdy mógł zadać pani doktor pytanie.

Interesowało nas wszystko , co wiąże się z naszym organizmem i zdrowym trybem życia. Nie zapomnimy, że najważniejszy dla zdrowia jest ruch.

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ – NIGDY NIE WIADOMO, KTO JEST PO DRUGIEJ STRONIE

16.03.2017 roku uczniowie klas VI uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem  Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” tym  hasłem asp. sztabowy Ewa Nalepa rozpoczęła prelekcje  do uczniów.
Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zagrożeń istniejących w Internecie, kontaktowania się i przekazywania informacji nieznajomym, często wykorzystujących je w złych intencjach oraz to, że narażone są również na kontakt z niebezpiecznymi treściami, których w Internecie nie brak.

SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ ROSOLSKĄ

Dnia 23 marca uczniowie z klasy IV b mieli przyjemność poznać panią Ewę Rosolską, autorkę książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, na spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach. Pani Ewa Rosolska debiutowała pod pseudonimem Marta Osa. Pewnego dnia wkroczyła w świat fantazji, gdy podczas kilkudniowego wypoczynku w pięknym, pełnym antyków domu, wystraszyła ją stara szafa. Wtedy zrodził się pomysł napisania książki, którą zaprezentowała młodzieży. Opowiadała o najnowszej serii książek pt. „Tajemnica starego witraża”. Na ekranie pojawiały się zdjęcia miejsc w Polsce, które wprowadziły słuchaczy w klimat opowieści. Zebrani uczniowie słuchali z ogromną uwagą, zadawali wiele ciekawych pytań i odebrali od autorki autografy. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.