Kategoria: Sukcesy

WYNIKI KONKURSU „MATEMATYCZNE TALENTY”

 Miło mi poinformować, że w I edycji konkursu „Matematyczne Talenty” mamy następujących laureatów i uczniów wyróżnionych:

  • Karol Paszcz – kl.3, laureat z maksymalną ilością punktów, 1 miejsce;
  • Daniel Krzemień – kl.4, laureat, 1 miejsce;
  • Artur Gorączko – kl.7, laureat, 1 miejsce;
  • Milena Gubała – kl.7, laureatka, 2 miejsce;
  • Zofia Chrobak – kl.7, laureatka, 6 miejsce;
  • Jakub Wilczek – kl.5, wyróżnienie, 11 miejsce;
  • Maja Oskwarek – kl.6, wyróżnienie, 9 miejsce;
  • Beata Błachut – kl.7, wyróżnienie, 12 miejsce.

Główną nagrodą w konkursie (zarówno dla laureatów jak i wyróżnionych) jest udział w cyklu 10 bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Myślenicką Akademię Talentów. Warsztaty będą się odbywać w okresie od drugiej połowy września do grudnia bieżącego roku w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo. Planowane jest utworzenie grup zajęć matematycznych i zajęć z elementów programowania.

W konkursie wzięło udział 676 uczestników z 23 szkół.

Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów i uczennic!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY- ALFIK

W naszej szkole 23 marca 2022 r. odbył się Alfik Historyczny .

Celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania historii. Konkurs był  organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Dyplom Laureata otrzymała Maja Piesakowska zdobywając I miejsce w kraju. Otrzymała nagrodę rzeczową o wartości 300 zł.  

Dyplom uznania za bardzo dobre wyniki otrzymali: Konrad Żwirski z klasy 5b, Kamil Mokrzycki z klasy 6c oraz Władysław Banaszek z klasy 7b.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

XI SZACHOWE MISTRZOSTWA POWIATU MYŚLENICKIEGO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

10 czerwca 2022 r. w SP nr 4 w Myślenicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach. Z wielką radością informujemy o tym, że nasi uczniowie poradzili sobie wyśmienicie, a konkurencja była spora (ponad 200 szachistów we wszystkich grupach wiekowych). Dziewięciu graczy z „Dwójki”, dziewięć udanych występów, aż dwa miejsca na podium. Mistrzynią Powiatu została Zuzia Worwa z kl. 8b. Mistrzem Powiatu został Darek Dziewoński z kl. 8c. Brawo za determinację i sportową walkę dla całej naszej drużyny: Nikoli Łotockiej (kl. 7b), Dawida Wawrzyniaka (kl. 8a), Artura Gorączki (kl. 7b), Krzysia Worwy (kl. 6a), Patryka Łotockiego (kl. 5d), Szymka Łotockiego (kl. 1a) i Darka Maja (kl. 1b).

V REJONOWE KONFRONTACJE MUZYCZNE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ŚPIEWAM SERCEM

Zakończenie roku szkolnego zbliża się nieuchronnie, to czas podsumowań i wspominania cudownych chwil, które wydarzyły się w tym roku, jedną z niech z pewnością były V Rejonowe Konfrontacje Muzyczne Osób Niepełnosprawnych Śpiewam sercem, które odbyły się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu dwudziestego piątego kwietnia bieżącego roku.

Naszą Szkołę reprezentowali: Zofia Pilch z klasy 4d oraz Adam Podlodowski z klasy 5a wraz ze zjawiskowym chórkiem w składzie: Lidia Adamów, Julia Bierówka, Oliwia Brózda, Julita Łętocha, Zuzanna Olewińska oraz Aleksandra Pitala.

Na widowni kibicowali im klasa 4d oraz klasa 5a wraz z nauczycielami.

Po wszystkich występach werdyktem jury kandydaci Z Naszej Szkoły w kategorii soliści zajęli miejsca na podium. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie zaskoczą nas swoimi pięknymi występami w muzycznych aranżacjach.

Konkursowym zmaganiom towarzyszył również Jubileusz 10-lecia działalności Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice, serdecznie gratulujemy, życzymy dalszego prężnego rozwoju, wielu inicjatyw i bez wątpienia oczekujemy kolejnych rocznic, bo dobro wyświadczone innym wraca.

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURSU BIBLIJNY Z BIBLIĄ NA CO DZIEŃ POD TYTUŁEM SPOTKANIA Z PANEM JEZUSEM ZMARTWYCHWSTAŁYM W EWANGELII ŚW. JANA

W tym roku drugi raz wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie. 5 czerwca otrzymaliśmy wyniki i bardzo miło mi poinformować, że nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki.

W kategorii:

PRACA PLASTYCZNA
II miejsce – Bartłomiej Łętocha klasa V d

PRACA LITERACKA – WYWIAD
I miejsce – Maja Wawok klasa VI a
II miejsce – Jan Konstanty – klasa VI a

PRACA LITERACKA –  WIERSZ
II miejsce – Zofia Chrobak – klasa VII b

Serdecznie dziękuję za udział, laureatom gratuluję wyników.
Zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku.

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

5 maja br. po raz kolejny odbył się w Szkole Podstawowej w Trzemeśni Gminny Konkurs Historyczno-Ortograficzny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda, które nawiązywało do historii naszego hymnu, jako, że w tym roku przypada 225-lecie powstania Pieśni Legionów Polskich we Włoszech oraz 200. rocznica śmierci Józefa Wybickiego – autora tego utworu. Tekst dyktanda był wymagający. Sprawdzał nie tylko poprawność ortograficzną, ale również znajomość stosowania znaków interpunkcyjnych. Okazało się, że język polski nie jest łatwym językiem i zasady poprawnej pisowni płatały figle wszystkim uczestnikom konkursu. Naszą Szkołę reprezentowały: Maja Piesakowska
i Patrycja Błachut z klasy VIII e.

Maja Piesakowska zdobyła III miejsce, a Patrycja Błachut – wyróżnienie.

Obie uczennice otrzymały nagrody rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy!!!

KRÓLEWSKIE ZWYCIĘSTWO AMELII

Serdecznie gratulujemy – reprezentującej Dwójkę AMELII MODES z klasy 8c – zdobycia  I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Amelia oczarowała krakowskich jurorów, nie tylko płynnością wypowiedzi, ale też umiłowaniem celebrującej 70 lat panowania Królowej Elżbiety II.

Życzymy dalszych sukcesów.

ZWYCIĘZKI KOMIKS W NAJWIĘKSZYM MAGAZYNIE DLA FANÓW MINECRAFTA W POLSCE

Autorką zwycięskiego komiksu  dla magazynu CRAFTER została SONIA SZYMCZYK z kl. IVc

Gratulujemy i poniżej prezentujemy jej pracę.

ARTYSTYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW SZKOLNE KONFRONTACJE PLASTYCZNE GŁOGOCZÓW 2022

17 maja 2022 roku odbyła się w WDK, w Głogoczowie XVIII  edycja SZKOLNYCH KONFRONTACJ PLASTYCZNYCH, zorganizowana po raz pierwszy, po okresie pandemii.

W konkursie „ W świecie zwierząt – sztuka animalistyczna ‘’ wzięło udział 19 uczniów z 6 szkół podstawowych.

Zgodnie z misją Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu uczestnicy przed przystąpieniem do pracy wzięli udział w mini wykładzie na temat sztuki animalistycznej i poznali szczegółowy temat pracy konkursowej.

Praca uczennicy z kl. 7c GABRIELI TOMAL  zdobyła I MIEJSCE

A praca LAURY MIZERY z kl. 7d – WYRÓŻNIENIE

 Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów!

Nagrody zostały wręczone 20 maja 2022r. na Mokisówce Laureatów.

Prace konkursowe zostały wyeksponowane w galerii artystów amatorów w MOKiSie

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

5 maja br. po raz kolejny odbył się w Szkole Podstawowej w Trzemeśni Gminny Konkurs Historyczno-Ortograficzny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda, które nawiązywało do historii naszego hymnu, jako, że w tym roku przypada 225-lecie powstania Pieśni Legionów Polskich we Włoszech oraz 200. rocznica śmierci Józefa Wybickiego – autora tego utworu. Tekst dyktanda był wymagający. Sprawdzał nie tylko poprawność ortograficzną, ale również znajomość stosowania znaków interpunkcyjnych. Okazało się, że język polski nie jest łatwym językiem i zasady poprawnej pisowni płatały figle wszystkim uczestnikom konkursu. Naszą Szkołę reprezentowały: Maja Piesakowska i Patrycja Błachut z klasy VIII e.

Maja Piesakowska zdobyła III miejsce, a Patrycja Błachut – wyróżnienie.
Obie uczennice otrzymały nagrody rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy!!!

FINAŁY WOJEWÓDZKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W środę 11 maja i czwartek 12 maja odbyły się Finały Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawody zostały przeprowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach.

Dwadzieścia jeden drużyn rywalizowało ze sobą w czterech konkurencjach.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych. Drugą konkurencją była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, która polegała na przejechaniu układu dróg i zaliczeniu wylosowanych 3 punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Kolejną konkurencją był tor sprawnościowy, który zweryfikował umiejętność prowadzenia roweru. Ostatnie zadanie w turnieju sprawdzało umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji drużynowej grupy I (młodsza) nasza drużyna składająca się z uczniów klasy 4b – Anny Miłek, Tomasza Pachonia, Leona Piechoty i Zofii Piesakowskiej zajęła 6 miejsce, pokonując 14 zespołów ze szkół, które reprezentowały swoje powiaty. W rywalizacji grupy II (starsza) drużyna składająca się z Małgorzaty Lech, Mikołaja Śliwy i Julii Surówki (klasa 7f), zajęła 5 miejsce, wyprzedając 16 drużyn.

RYSUNKOWE WYZWANIA

W dniach 25 kwietnia do 4 maja w Bibliotece Szkolnej odbył się konkurs czytelniczy przeznaczony dla uczniów klas III „Rysunkowe wyzwania”.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczniowie codziennie odwiedzali bibliotekę. Zagadki

w formie rysunku budziły wiele emocji. Zwyciężyły osoby, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania:

Ludmiła Chorzalska kl. IIIa

Marta Rypińska kl. IIIa

Julia Sraga kl. IIIb

Wiktoria Bizoń kl. IIIc

Wyróżnienia otrzymały uczennice, które popełniły tylko jeden błąd.

Magdalena Stanach kl. IIIa

Milena Dydeńska kl. IIIb

„W ŚWIECIE KSIĄŻEK”

W dniu 11 maja w Szkole Podstawowej w Jaworniku odbyła się gala wręczenia nagród II Gminnego Konkursu Bibliotecznego „W świecie książek” organizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki dla uczniów szkół podstawowych.

Wśród laureatów i finalistów znalazły się nasze uczennice:

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła: Julia Bierówka z klasy 5a i trzecie miejsce Nadia Ceranowicz z klasy 4b, finalistki to: Anna Miłek 4b, Amelia Ambroży 5d i Aleksandra Święch 5d.

W kategorii klas I-III finalistkami zostały: Oliwia Jędrycha z klasy 3a i Zofia Nosidlak z klasy 3b.

 Celem konkursu była promocja książki i biblioteki w środowiskach szkolnych oraz rozwijanie zainteresowań i potrzeb czytelniczych uczniów. Tegoroczna edycja pod hasłem „W kręgu mitów” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło łącznie 65 prac z 17 szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu z klas IV-VI  wykonali  prace plastyczne. Gali wręczenia nagród towarzyszył wernisaż wszystkich nadesłanych prac. Przybyli goście mieli także okazję ujrzeć panteon greckich bogów w inscenizacji nawiązującej do tematyki konkursu.