Kategoria: Sukcesy

MAJA Z KLASY VI E NA PODIUM W OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE ONLINE MISTRZ DYKTAND

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii  zakończyła się   dużym sukcesem dla naszej  uczennicy Mai Piesakowskiej, która w kategorii  klas 4 – 6 zdobyła II miejsce. 

Wyniki są imponujące. W konkursie wzięło udział ponad 8 tysięcy uczestników. Rozwiązali oni łącznie  423 tysiące dyktand. Należy  podkreślić, że był to  spontaniczny konkurs, który wspierał akcję ,, zostańmy w domu”, a następnie okazał się być największym dyktandem w Polsce.

II MIEJSCE DLA WIKTORII  Z KLASY 2A  W KONKURSIE ONLINE MISTRZ DYKTAND

W dniach od 24.04. do 24.05.2020 roku po raz pierwszy odbył  się ogólnopolski konkurs ortograficzny online  pod hasłem Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii  zorganizowany przez serwis dyktanda.pl.

O tytuł  mistrza walczyli uczniowie z całej  Polski, którzy zgłosili się do konkursu tworząc lub rozwiązując poprawnie dyktanda.

Z naszej szkoły do zabawy zgłosiła się  uczennica klasy 2a Wiktoria Kozak, która  zdobyła wysoką drugą lokatę w swojej kategorii.

Gratulujemy Wiktorii  i życzymy kolejnych sukcesów .  

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”

W dniach 2.06 – 5.06  odbyła się XXIX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Z uwagi na zmienioną formułę konkursu został on przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Zgodnie z regulaminem w tej edycji nie przyznaje się tytułu laureat.

W naszej szkole konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem. Łącznie wzięło w nim udział 94 uczniów, którzy przystąpili do konkursu w czterech kategoriach: żaczek, maluch, beniamin, kadet.  Wśród grona  wyróżnionych znaleźli się również  i nasi uczniowie:

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”

SZKOLNE KONFRONTACJE MUZYCZNE – EDYCJA XVI 

Uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy w konkursie „Szkolne Konfrontacje Muzyczne”. Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

kategoria klas I-III:
I miejsce – Amelia Ambroży kl. IIId
II miejsce – Mariola Gubała kl. Ia

kategoria klas IV-VI:
III miejsce – Milena Gubała kl. Vb

kategoria klas VII-VIII:
II miejsce – Klaudia Gorączko kl. VIIIe

Szczegółowe wyniki konkursu kliknięciu.

Po tym konkursie laureaci wzięli udział w głosowaniu publiczności na stronie MOKiS w Myślenicach i zwyciężyły:

w kategorii klas I-III: Mariola Gubała
w kategorii klas VII-VIII: Klaudia Gorączko

Szczegółowe wyniki głosowania internatowego po kliknięciu.

 WYNIKI  SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

5 czerwca dobiegł końca  szkolny konkurs czytelniczy pod hasłem: „W każdej szkole są książkowe mole”. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli w nim udział. Doceniamy wytrwałość i zaangażowanie. Zmagania konkursowe i zacięta rywalizacja trwały do ostatniego pytania. Tytuł „Mola książkowego” ex aequo zdobyli:

  • Justyna Żak 4a
  • Maja Oskwarek 4b
  • Gaia Stempień 4c
  • Artur Pietrzak 6d

GRATULUJEMY!!!

SUKCES ALEKSANDRY GRZECHACKIEJ Z KLASY 6C W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM EKOLOGICZNO-PLASTYCZNYM

Miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły została wyróżniona w konkursie: „Ekologiczny Kalendarz – Jak dbamy o świat”. Praca Aleksandry została ukazana na stronie głównej kalendarza wydanego z pracami nagrodzonych. 

Serdecznie gratulujemy sukcesu 

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO ORAZ PLASTYCZNEGO

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom za udział w dwóch konkursach: fotograficznym oraz plastycznym. Jak to zwykle bywa, komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem. Wszystkie zdjęcia i prace plastyczne były piękne. Jury musiało jednak rozstrzygnąć konkurs, bo przecież uczestnicy czekają na wyniki z zapartym tchem. Oto one.

Konkurs fotograficzny – To wszystko Polska

I miejsce    Maksymilian Rutka  z kl.8 b

II miejsce   Oskar Opydo            z kl. 4d

III miejsce  Wiktoria Rożek         z kl. 7a

 

Konkurs plastyczny – Zakładka patriotyczna

I miejsce   Kacper Kaperek   z kl. 2c

II miejsce  Sonia Szymczyk   z kl. 2c

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „MEINE KLEINE HEIMAT- IST MYŚLENICE SEHENSWERT?”/ „MOJA MAŁA OJCZYZNA –CZY WARTO ZWIEDZIĆ MYŚLENICE?” 

Pragniemy serdecznie podziękować  wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w gminnym konkursie z języka niemieckiego. Zadaniem konkursu było wykonanie albumu w języku niemiecko-polskim na temat „Meine kleine Heimat- ist Myślenice sehenswert?”/ „Moja mała ojczyzna –czy warto zwiedzić Myślenice?”  Nadesłane albumy były piękne, wykonane w oryginalny sposób, z ciekawą i bogatą treścią oraz zachęcające do odwiedzenia miasta Myślenice, dlatego wybór nie był łatwy.

Przypominamy, że Jury w składzie Pani dyr. Justyna Otfinowska, p. Danuta Zięba nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 3 i p. Małgorzata Urbańczyk nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 2 przy ocenie albumów brało pod uwagę zgodność z tematem, poziom merytoryczny i poprawność językową informacji, oryginalną i pomysłową formę albumu oraz estetykę wykonania.

Oto wyniki konkursu:

SUKCES MAŁGOSI W SZKOLNYCH KONFRONTACJI PLASTYCZNYCH 

Z radością informujemy, że w gronie tegorocznych laureatów Szkolnych Konfrontacji Plastycznych znalazła się uczennica z naszej szkoły – Małgosia Ogiela z kl. 6c. Jej praca – portret Papieża wykonana z rzeczy codziennego użytku (w myśl regulaminu) zdobyła I miejsce! Małgosi serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu.

Jeżeli Wam również podoba się jej praca to gorąco prosimy o Wasz głos. W poniedziałek i wtorek na profilu MOKiS będzie głosowanie dla internautów o Nagrodę Publiczności. Aby wziąć udział w głosowaniu należy polubić profil Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Głos oddajemy poprzez wpisanie słowa TAK w komentarzu pod pracą, na którą chcemy zagłosować.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PRZEBUDZENIE WIOSNY W OBIEKTYWIE”

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie fotograficznym  „PRZEBUDZENIE WIOSNY W OBIEKTYWIE”. Prace zgłoszone na konkurs były różnorodne i ukazywały piękno budzącej się wiosny dlatego wybór nie był łatwy.

Oto wyniki:

SZKOLNY KONKURS „GLOBUS”

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole został przeprowadzony w formie zdalnej konkurs dla uczniów klas V i VI pt. „Globus”.

Zadanie dla jego uczestników polegało na wykonaniu dowolną techniką globusa – czyli modelu Ziemi. Następnie należało wysłać zdjęcie pracy konkursowej oraz opisać materiały, z których ją zrobiono.

Prace nadesłane na konkurs robiły naprawdę duże wrażenie. Oryginalność i kreatywność uczestników była wielka. Wśród materiałów, z których wykonano globusy znalazły się drewno, styropian, plastelina, papier kolorowy, bibuła, glina, pisaki, farby, kredki i inne.

NIEZWYKŁY  SUKCES – 2 LAUREATKI I 2 FINALISTKI MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

Oto one! Wyjątkowe dziewczynki, które miały marzenie, wytrwale do jego realizacji dążyły i sięgnęły po laur zwycięstwa w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego.

TYTUŁ LAUREATA KONKURSU ZDOBYŁY:

KAROLINA PIETRZAK z kl.8 a ( opiekun: Monika Lemaniak)

oraz  

MAJA PIESAKOWSKA z kl. 6e ( opiekun: Magdalena Tobolewicz).


TYTUŁ FINALISTY  KONKURSU ZDOBYŁY:

ANNA KUS z kl. 7c ( opiekun: Anna Woźniak)

oraz  

DARIA KACZANOWSKA z kl. 7b (opiekun: Monika Lemaniak).