Kategoria: Sukcesy

MATEUSZ LAUREATEM XVII POWIATOWYCH ZAWODÓW MATEMATYCZNYCH

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach składa serdeczne podziękowania Mateuszowi Żegleniowi za uzyskanie tytułu Laureata XVII Powiatowych Zawodów Matematycznych (I miejsce). Gala rozdania nagród odbyła się 28 listopada 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Myślenicach. Życzymy dalszych sukcesów.

MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY – WYNIKI

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 25 punktów( na 40punktów możliwych)

W naszej szkole są to:

-Płatek Miłosz (7b) – 37 punktów

– Żegleń Mateusz (8a) – 37 punktów

-Żegleń Szymon (6c) – 30 punktów

– Dziewoński Dariusz (6c) – 27 punktów

-Błachut Patrycja (6e) – 26 punktów

– Gorączko Artur (5b) – 26 punktów

– Piesakowska Maja (6e) – 25 punktów

WIELKI SUKCES SZACHOWY DARKA

Dariusz Dziewoński z klasy 6c w dniach od 9 do 16 listopada 2019r. brał udział  w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym w Ustroniu, który był Półfinałem Mistrzostw Polski  w szachach klasycznych. Po 9-rundowych zmaganiach zajął II miejsce, a tym samym wywalczył sobie prawo gry w finale Mistrzostw w grupie chłopców o rok od niego starszych.

MAŁOPOLSKI KONKURS BIOLOGICZNY – ETAP REJONOWY

Do etapu rejonowego Małopolskiego konkursu Biologicznego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 61 punktów.

W naszej szkole są to:

 • Wojciech Matoga (8c) – 83 punkty
 • Amelia Karkosz(8c) – 77 punktów
 • Gabriela Murzyn (8b) – 77 punktów
 • Rita Przekwas (6e) – 74 punkty

Gratulujemy, życząc jednocześnie sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

Etap rejonowy zostanie przeprowadzony w dniu 5 grudnia o 9.00 i będzie trwać 120 minut.

SUKCES KAMILA

24 października 2019r w Szkole Podstawowej nr3 w Myślenicach odbyło się uroczyste zakończenie I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach”. Organizatorami konkursu byli: Klub Inteligencji Katolickiej oraz Szkoła Podstawowa nr3 im. Jana Pawła II w Myślenicach. Wśród ok. 100 prac przekazanych na ten konkurs zdjęcia wykonane przez Kamila Cyrka ucznia klasy 7c  Szkoły Podstawowej nr2 w Myślenicach zyskały najwyższe uznanie i zdobył On  – w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VIII – pierwsze miejsce. Opiekunem Kamila była mgr Krystyna Oliwa. Gratulujemy Kamilowi zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

To nie wszyscy nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał również Kacper Gorączko z klasy 4 d, którego opiekunem była mgr Agnieszka Mieszczanek. Oczywiście również Kacprowi składamy gratulacje i czekamy na dalsze sukcesy.

MAŁOPOLSKI KONKURS BIOLOGICZNY – WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO

W etapie szkolnym wzięło udział 8 uczniów, do Komisji Rejonowej zostały przekazane prace uczniów, którzy uzyskali co najmniej 55% punktów:

 1. Wojciech Matoga – klasa 8c
 2. Amelia Karkosz – klasa 8c
 3. Gabriela Murzyn – klasa 8b
 4. Rita Przekwas – klasa 6e

WYNIKI KONKURSU SZKOLNEGO DLA GRUP 2-OSOBOWYCH „EKO-ZWIERZAK”

Tematem konkursu było wykonanie Eko-zwierzaka z materiałów odpadowych tj. butelki, zakrętki plastikowe, wiaderka, reklamówki, folia, itp. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem recyklingu. Istotnym celem było również  kształtowanie szacunku i odpowiedzialności za stan środowiska, podniesienie świadomości ekologicznej uczniów a także rozwijanie kreatywności dzieci

Uczniowie wykonali 25 prac. Jury w składzie: Beata Baczyńska, Sylwia Nosal oraz Patrycja Szlachetka-Stanach przyznało trzy miejsca pierwsze oraz trzy wyróżnienia.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU LIRERACKO-PLASTYCZNEGO „NAUCZYCIEL – MÓJ MISTRZ”

Konkurs plastyczny dla klas I-III

I miejsce: Daniel Krzemień (2c)

II miejsce: Wiktoria Chrzanowska (2a), Amelia Batko (2b)

III miejsce: Michał Koprowski (3c), Emma Stasiak (2a), Danuta Maślak (2c)

Wyróżnienia:

 • Karol Jacek (3a)
 • Anna Trzepla (3d)
 • Julita Łętocha (3a)
 • Jagoda Sikora (2b)
 • Maja Poznańska (2a)

„MOJA HISTORIA MYŚLENIC”.

We wrześniu br. został zorganizowany w Muzeum Niepodległości  w Myślenicach konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt.  „Moja historia Myślenic”. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nim udział.

Partycja Błachut z kl. 6e zajęła I miejsce.

 Kinga Górka z kl. 7d wyróżnienie.

SUKCESY PLASTYCZNE NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Konkurs na logo Gminnego Klubu Wolontariatu Myślenice

Spośród 76 projektów znaczków, które wpłynęły na konkurs, zwyciężyła praca:

Agnieszki Skowronek  z klasy IIId gim.

Weronika Kucharska  z klasy IIIe gim. zajęła II miejsce, natomiast Alicja Brzyska  z klasy IIId gim. zdobyła wyróżnienie

ZŁOTO DLA ADAMA

Adam Podlodowski, uczeń klasy 2a i zawodnik Klubu Sportowego Myślenickie Skarby, wystartował w zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych podczas Małopolskich Zawodów Olimpiad Specjalnych. Wydarzenie odbyło się 31 maja br. na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

MOJA BAJKA Z BRATKIEM

Miło nam poinformować, że Karolina Hodurek (kl.3c) znalazła się w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu literackiego „Moja bajka z Bratkiem”. Jej bajka „O nowym uczniu i odkrywaniu talentów” zostanie opublikowana w Dziecięcej Księdze Bajek Bratka przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Księga zostanie wydana na początku nowego roku szkolnego i znajdzie się w księgozbiorze naszej biblioteki.

SUKCES JULITY NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Julita Łętocha, uczennica klasy 2a i zawodniczka Myślenickiego Klubu Lady Fitness, wróciła z dwoma medalami z Mistrzostw Polski Mażoretek w Krzywiniu. Łącząc elementy taneczno-gimnastyczne wywalczyła brąz w duecie z Dianą Gęsicką. W kategorii CHEER DANCE POM PON KADET sięgnęła po złoto wraz z zespołem Brillant. Osiągając tak wysokie wyniki, tym samym wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy IAM, które już w sierpniu odbędą się na Węgrzech.