Kategoria: Sukcesy

WROTA SŁAWY 2018  

W dniu 13 czerwca 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w międzyszkolnym konkursie wypracowań literackich Wrota Sławy organizowanym przez panią Jarosławę Słowik.

Miło nam poinformować, że Anna Kus, uczennica klasy V c otrzymała wyróżnienie za pracę Dziennik Halta.

SUKCESY ARTYSTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW.

W dniu 8 czerwca 2018 r. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się konkurs laureatów i uroczyste rozdanie nagród dla uczestników XV Miejsko-Gminnego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych oraz XXXIII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek.

LAUREACI KONKURSU ,,KRAKOWSKA MATEMATYKA”

W dniu 16.05.2018r.  w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi w  Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Krakowska Matematyka 2017/2018 pt. ,,Wolność zaczęła się w Krakowie”.

Nasi uczniowie : Szymon Żegleń klasa 4c oraz Mateusz Żegleń klasa 6a uzyskali tytuł laureata tego konkursu.

UROCZYSTE PODSUMOWANIE XXVII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”

W dniu 18.06.2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny. W tej uroczystości uczestniczyli również nasi uczniowie:

UROCZYSTY FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Szkoła podstawowa  nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach zorganizowała w ramach projektu edukacyjnego z języka niemieckiego Powiatowy Konkurs pt. Meine kleine Heimat: Meine Stadt und die Gegnd –kenne ich sie?” „(Moja mała ojczyzna: moje miasto i okolice- czy je znam?”). Uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu wcielili w życie słowa niemieckiego poety oświecenia Matthiasa Claudiusa „ Kto zna języki, ma zawsze coś do powiedzenia” i opowiedzieli w języku niemieckim o swoich miejscowościach, nie tylko zabytkach, ale też formach spędzania wolnego czasu latem i zimą. Przedstawili również dawniejsze i współczesne zwyczaje, obyczaje i tradycje naszego regionu. Prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów były bardzo ciekawe.

ALEKSANDRA KISZKA Z 2C LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDMIOTOWEJ Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO OLIMPUS 2018

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2c naszego Gimnazjum ALEKSANDRA  KISZKA otrzymała tytuł LAUREATA za zajęcie 9.  miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka niemieckiego OLIMPUS sesja wiosenna.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

NASZA MŁODA PISARKA – EMILKA PORADZISZ

Kolejny raz uczeń naszej szkoły został laureatem międzynarodowego konkursu literackiego. Wśród nagrodzonych młodych twórców znalazła się uczennica kl. Vb – Emilka Poradzisz, która tym samym stała się współautorką swojej pierwszej książki w życiu.

LAUREAT I FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły kolejny raz  osiągnęli znakomite wyniki w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

SUKCESY W KONKURSIE „ZWIERCIADŁO”

Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki w  XIII edycji Regionalnego  Konkursu  Plastycznego  „ZWIERCIADŁO” pt. „Wolnym jest ten, którego niczym nie zniewolił świat.” Konkurs odbywał się w kilku kategoriach tematycznych i wiekowych.

LAUR RECYTACJI

Dnia 28 maja 2018 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przyznanych w Miejsko – Gminnym Konkursie Recytatorskim o Myślenicki Laur Recytacji.

Wśród 37 nagrodzonych uczestników było aż 11 uczniów naszej szkoły. Do najlepszych recytatorów trafiły nagrody, które ufundowało Miasto i Gmina Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. 

SUKCESY ARTYSTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

Dnia 26.04.2018r. odbył się finał powiatowego konkursu plastycznego na „Symbol Produktu Dnia Polskiego”, którego celem było:

– promowanie wśród młodych postaw patriotycznych

– promocja produktu krajowego

– wspieranie polskiej gospodarki

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KONKURSÓW

W poniedziałek 21 maja 2018 roku w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie odbyła się Uroczysta Gala Laureatów Konkursów o tematyce biblijnej i religijnej.

Dzieci i młodzież biorące udział w konkursach w roku szkolnym 2017/2018 odebrali nagrody z rąk Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak.

II MIEJSCE W NIEPODLEGŁOŚCIOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

Z wielką przyjemnością informujemy, że Karolina Pietrzak z kl. VI a zajęła II miejsce w Gminnym Niepodległościowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się  10 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Trzemeśni.