Kategoria: Sukcesy

WYNIKI KONKURSU „ALFIK HUMANISTYCZNY”

ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KAKTUS

17 stycznia 2020 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas trzecich, którzy musieli wykazać się umiejętnością poprawnej pisowni ortograficznej pisząc dyktando, rozwiązując krzyżówkę oraz uzupełniając wyrazy brakującymi literami.

KONKURS KOLĘD

W styczniu 2020 r. w Głogoczowie odbył się konkurs kolęd dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu było realizowanie pasji muzykowania oraz konfrontowania umiejętności wokalnych i instrumentalnych. W kategorii wiekowej klas I-III soliści i duety II nagrodę zdobyła Mariola Gubała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach. Składamy serdeczne gratulacje.

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Miło nam poinformować, iż w konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową  w języku angielskim  zwyciężyła jednogłośnie praca GABRIELI BATKO z klasy 4d. Gratulujemy nie tylko Gabrysi, ale i pozostałym uczestnikom konkursu , których prace były również starannie wykonane. Na każdego czeka drobny upominek.  Życzymy sukcesów w przyszłości.

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU NIEMIECKIM

Z przyjemnością informujemy, że I edycja konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim została rozstrzygnięta. Dziękuję wszystkim, którzy spróbowali swoich sił i wzięli udział w konkursie. Jury w składzie: p. E. Baranek oraz p. A. Pardyak nagrodziło i wyróżniło najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie osób:

„ORZEŁ BIAŁY – NASZ ZNAK”

W listopadzie 2019r. został zorganizowany w Muzeum Niepodległości  w Myślenicach konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt.  „Orzeł Biały – Nasz znak”.

Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań związanych z polskimi symbolami narodowymi oraz popularyzacja wiedzy i świadomości o godle, jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego od zarania dziejów do czasów współczesnych.

WYNIKI XVIII EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU „KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ”

W dniu 20 grudnia 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs na „Komputerowy projekt kartki świątecznej”. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu kartki świątecznej w programie graficznym Paint. W konkursie wzięło udział 64 uczniów z klas I – III. Prace konkursowe były barwne i ciekawe, dlatego wybór najlepszych, najbardziej pomysłowych był niezwykle trudny.

WYNIKI KONKURSU NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

Zakończył się konkurs na rodzinny stroik bożonarodzeniowy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i uczniom za tak liczny udział, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie prace zostały przekazane do Caritas Betania i MGOPS Myślenice. Oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów nastąpi 20 grudnia. Jeszcze raz dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i ogrom pracy włożony w przygotowanie stroików.

KONKURS INFORMATYCZNY „OD ALGORYTMU DO PROGRAMU”

Do etapu rejonowego w konkursie „Od algorytmu do programu” przeszło 2 uczniów naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy sukcesu: Kamilowi Koziełowi i Wojciechowi Ślusarzowi. Etap rejonowy odbędzie się 15 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr. 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach.

MATEUSZ LAUREATEM XVII POWIATOWYCH ZAWODÓW MATEMATYCZNYCH

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach składa serdeczne podziękowania Mateuszowi Żegleniowi za uzyskanie tytułu Laureata XVII Powiatowych Zawodów Matematycznych (I miejsce). Gala rozdania nagród odbyła się 28 listopada 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Myślenicach. Życzymy dalszych sukcesów.

MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY – WYNIKI

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 25 punktów( na 40punktów możliwych)

W naszej szkole są to:

-Płatek Miłosz (7b) – 37 punktów

– Żegleń Mateusz (8a) – 37 punktów

-Żegleń Szymon (6c) – 30 punktów

– Dziewoński Dariusz (6c) – 27 punktów

-Błachut Patrycja (6e) – 26 punktów

– Gorączko Artur (5b) – 26 punktów

– Piesakowska Maja (6e) – 25 punktów

WIELKI SUKCES SZACHOWY DARKA

Dariusz Dziewoński z klasy 6c w dniach od 9 do 16 listopada 2019r. brał udział  w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym w Ustroniu, który był Półfinałem Mistrzostw Polski  w szachach klasycznych. Po 9-rundowych zmaganiach zajął II miejsce, a tym samym wywalczył sobie prawo gry w finale Mistrzostw w grupie chłopców o rok od niego starszych.

MAŁOPOLSKI KONKURS BIOLOGICZNY – ETAP REJONOWY

Do etapu rejonowego Małopolskiego konkursu Biologicznego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 61 punktów.

W naszej szkole są to:

  • Wojciech Matoga (8c) – 83 punkty
  • Amelia Karkosz(8c) – 77 punktów
  • Gabriela Murzyn (8b) – 77 punktów
  • Rita Przekwas (6e) – 74 punkty

Gratulujemy, życząc jednocześnie sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

Etap rejonowy zostanie przeprowadzony w dniu 5 grudnia o 9.00 i będzie trwać 120 minut.