Kategoria: Sukcesy

WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY KAKTUS

Kaktus

Komisja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Kaktus po zapoznaniu się z dyktandami i testami, które zostały do niej nadesłane, wyłoniła laureatów i wyróżnionych. Wśród 29 finalistów z najwyższą liczbą punktów  znalazły się dwie uczennice naszej szkoły – Anna Łopata z klasy 3a i Aleksandra Hudaszek z klasy 3b. Dziewczynki otrzymały wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI XXI EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU „KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ”

Kartka świąteczna

1 kwietnia 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs na „Komputerowy projekt kartki świątecznej”. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu kartki świątecznej w programie graficznym Paint. W konkursie wzięło udział około 50 uczniów z klas I – III. Prace konkursowe były barwne i ciekawe, dlatego wybór najlepszych, najbardziej pomysłowych był niezwykle trudny.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce

Róża Klimasz klasa 1 d

Aleksander Górka klasa 1 b

II miejsce       

Bartłomiej Rosiński klasa 1 b

Aleksander Druzgała klasa 1 b

III miejsce        

Maksymilian Potaśnik klasa 1 c 

Blanka Mikołajczyk klasa 1 d       

MATEMATYCZNA Π-SANKA – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

6 kwietnia 2021 r. zakończył się Konkurs „Matematyczna π-sanka”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie wielkanocnej π-sanki z treścią matematyczną. Ocenie podlegały następujące cechy pracy: oryginalność i precyzja wykonania, estetyka pracy ale przede wszystkim – element matematyczny.

Spośród otrzymanych prac jury konkursu wybrało następujących laureatów:

kategoria klasy I- III

I miejsce Aleksander Pietrzyk kl 1A

II miejsce Blanka Mikołajczyk 1D

kategoria klasy IV-VIII

I miejsce Julia Bierówka kl 4A

II miejsce Wiktoria Płatkiewicz kl 6E

III miejsce Oliwia Brózda kl 4A

wyróżnienia:

Aleksandra Święch kl 4D

Jakub Guśpiel kl 6F

MAJA PIESAKOWSKA  – LAUREATEM MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

Kuratorium Kraków

Z wielką radością informujemy, że Maja Piesakowska z klasy 7e zdobyła tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Uczennica znalazła się w gronie 10 najlepszych osiągając imponujący wynik. Warto podkreślić, że sukces Mai jest efektem jej wytrwałej, skrupulatnej i wielogodzinnej pracy.

Jesteśmy dumni i życzymy Mai dalszych sukcesów!

Wszystkich obecnych uczniów zachęcamy do solidnej, systematycznej pracy i spróbowania swoich sił w kolejnych edycjach konkursu. Naprawdę warto!

WYNIKI KONKURSU DBI – BEZPIECZNY INTERNET

Konkurs DBI

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej Szkole od początku lutego odbyły się liczne pogadanki na ten temat, projekcje filmów, spotkania ze strażnikiem miejskim i policjantem, a także zostały przeprowadzone konkursy plastyczne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem (zgłoszono Komisji kilkadziesiąt prac!).

Komisja w składzie: p. Beata Baczyńska, p. Aneta Dziewońska i p. Tomasz Biel przyznała następujące miejsca wg odpowiednich kategorii wiekowych:

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-JĘZYKOWEGO DLA KLAS I-III

KLASY PIERWSZE

1 miejsce – Róża Klimasz kl. 1d
2 miejsce – Hania Rachwał kl. 1a
3 miejsce – Hanna Tyrawa kl. 1c i Aleksandra Starnawska kl. 1a

WYRÓŻNIENIA:

  • Kacper Dunaj kl. 1a
  • Aleksander Tomsits-Nagy kl. 1c
  • Wojciech Olszowski kl. 1b
  • Blanka Mikołajczyk kl. 1d

KONKURS „(NIE)BEZPIECZNY INTERNET”

Zadaniem konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej ukazującej zagrożenia płynące z internetu oraz w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z sieci i propagować kulturalne zachowania.

Komisja podczas oceny brała pod uwagę, stronę merytoryczną prezentacji, przedstawienie tematu w sposób interesujący i przyciągający uwagę, estetykę i efekty wizualne (animacje, przejścia), szatę graficzną oraz techniczną poprawność wykonania prezentacji zgodnie z zasadami tworzenia prezentacji.

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić w kategorii 4-6 następujące osoby:

I miejsce: Lena Kostrz klasa kl. 6f i Justyna Żak kl. 5a

Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy, a autorom nagrodzonych prac gratulujemy Wręczenie nagród odbędzie się w dniu zakończenia roku szkolnego.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „BEZPIECZNY INTERNET – DZIAŁAJMY RAZEM” ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY!

Z przyjemnością informuję, że V Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczny Internet – Działajmy Razem” został rozstrzygnięty. Do Szkoły Podstawowej  nr 29 w Częstochowie na konkurs w terminie i zgodnie z regulaminem wpłynęło 159 prac. Zgodnie z regulaminem, z naszej szkoły zostały wysłane trzy prace. Dwie z nich znalazły się wśród wygrywających!

W dniu 3 marca 2021 r. zewnętrzna komisja konkursowa dokonała oceny prac w trzech kategoriach wiekowych. Następnie oceniała trafność i oryginalność przedstawienia tematyki konkursu oraz walory artystyczne pracy.

WYNIKI KONKURSU „ BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE”

DBI

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wynik konkursu plastycznego kierowanego do uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A4, dowolną techniką, na temat bezpieczeństwa w internecie. Jury brało pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność, pomysłowość, estetykę wykonania.

Komisja wyłoniła 3 laureatów i przyznała jedno wyróżnienie:

I miejsce: Amelia B. kl. 3b
II miejsce: Hanna R. kl. 3b
III miejsce: Alina D. kl. 3e
Wyróżnienie: Marta R. kl. 2a

Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy, a autorom nagrodzonych prac GRATULUJEMY!!! Wręczenie nagród odbędzie się w dniu zakończenia roku szkolnego.

WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY KAKTUS

Kaktus

W dniu 19 lutego 2021 r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny  Kaktus. W etapie szkolnym brało udział udział 19 uczniów z klas trzecich. W tym roku konkurs był jednoetapowy. Miał formę pisemną i składał się z dyktanda i testu. Wśród uczniów najwyższą liczbę punktów otrzymały Anna Łopata z 3a i Aleksandra Hudaszek z 3b. Prace dziewczynek zostały przesłane do komisji konkursowej, która wyłoni laureatów i wyróżnionych. Wyniki zostaną ogłoszone 30 marca 2021r.

KONKURS KOMPUTEROWO – GRAFICZNY „BEZPIECZNY INTERNET – DZIAŁAJMY RAZEM!”

Konkurs DBI

Etap szkolny konkursu na najciekawszy plakat w programie graficznym został rozstrzygnięty!

Spośród wielu pięknych prac komisja szkolna wyłoniła 3, które zostały wysłane do organizatora krajowego w szkole Podstawowej nr 29 w Częstochowie! Są to prace uczniów:

  1. Maja Oskwarek z klasy 5b
  2. Gabriela Batko z klasy 5d
  3. Aleksandra Grzechacka z klasy 7c

WSPÓŁCZESNE MYŚLENICE ZAMKNIĘTE W KAPSULE CZASU

Uczniowie Naszej Szkoły kolejny raz wzięli udział w  Konkursie organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach pt.  ,,Współczesne Myślenice zamknięte w kapsule czasu”

A o to zwycięzcy:                           

Kategoria I – UCZNIOWIE KLAS I-IV – praca plastyczna

MIEJSCE 1: Amelia Batko  klasa 3b

Kategoria II – UCZNIOWIE KLAS V-VIII – praca pisemna

MIEJSCE 1: Nikola Pasternak  klasa 5c

MIEJsCE 2: Martyna Łętocha  klasa 5d

WYRÓŻNIENIA: Emilka Gmyrek- klasa 5a, Amelia Skrzypek-klasa 5a

KONKURS  „WODA W PRZYRODZIE”  – ROZSTRZYGNIĘTY….

Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w drugiej edycji warsztatów ekologicznych pod hasłem „Woda w przyrodzie” organizowanych przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach. Warsztaty odbywały się online w okresie od października do grudnia 2020 roku. Podzielone zostały na V etapów: I – Cykl hydrologiczny, czyli obieg wody w przyrodzie, II – Oczyszczanie wody, III – Oszczędzanie wody, IV – Co się dzieje z brudną wodą? i V – Co się w ścieku nie mieści? Każdy etap wieńczył konkurs. Uczestnicy mieli za zadanie: wykonać krzyżówkę, napisać wiersz, wykonać kolaż zdjęć, przygotować domowy filtr wody oraz wykonać plakat.

Skip to content