Kategoria: Sukcesy

SUKCES MAŁGOSI W SZKOLNYCH KONFRONTACJI PLASTYCZNYCH 

Z radością informujemy, że w gronie tegorocznych laureatów Szkolnych Konfrontacji Plastycznych znalazła się uczennica z naszej szkoły – Małgosia Ogiela z kl. 6c. Jej praca – portret Papieża wykonana z rzeczy codziennego użytku (w myśl regulaminu) zdobyła I miejsce! Małgosi serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu.

Jeżeli Wam również podoba się jej praca to gorąco prosimy o Wasz głos. W poniedziałek i wtorek na profilu MOKiS będzie głosowanie dla internautów o Nagrodę Publiczności. Aby wziąć udział w głosowaniu należy polubić profil Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Głos oddajemy poprzez wpisanie słowa TAK w komentarzu pod pracą, na którą chcemy zagłosować.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PRZEBUDZENIE WIOSNY W OBIEKTYWIE”

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie fotograficznym  „PRZEBUDZENIE WIOSNY W OBIEKTYWIE”. Prace zgłoszone na konkurs były różnorodne i ukazywały piękno budzącej się wiosny dlatego wybór nie był łatwy.

Oto wyniki:

SZKOLNY KONKURS „GLOBUS”

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole został przeprowadzony w formie zdalnej konkurs dla uczniów klas V i VI pt. „Globus”.

Zadanie dla jego uczestników polegało na wykonaniu dowolną techniką globusa – czyli modelu Ziemi. Następnie należało wysłać zdjęcie pracy konkursowej oraz opisać materiały, z których ją zrobiono.

Prace nadesłane na konkurs robiły naprawdę duże wrażenie. Oryginalność i kreatywność uczestników była wielka. Wśród materiałów, z których wykonano globusy znalazły się drewno, styropian, plastelina, papier kolorowy, bibuła, glina, pisaki, farby, kredki i inne.

NIEZWYKŁY  SUKCES – 2 LAUREATKI I 2 FINALISTKI MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

Oto one! Wyjątkowe dziewczynki, które miały marzenie, wytrwale do jego realizacji dążyły i sięgnęły po laur zwycięstwa w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego.

TYTUŁ LAUREATA KONKURSU ZDOBYŁY:

KAROLINA PIETRZAK z kl.8 a ( opiekun: Monika Lemaniak)

oraz  

MAJA PIESAKOWSKA z kl. 6e ( opiekun: Magdalena Tobolewicz).


TYTUŁ FINALISTY  KONKURSU ZDOBYŁY:

ANNA KUS z kl. 7c ( opiekun: Anna Woźniak)

oraz  

DARIA KACZANOWSKA z kl. 7b (opiekun: Monika Lemaniak).

WYNIKI SZKOLNEGO  KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na „NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ”. Prace zgłoszone na konkurs były bardzo piękne i oryginalne, dlatego wybór tych najładniejszych nie był łatwy. Oto wyniki:

MATEUSZ ŻEGLEŃ – LAUREAT MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

Z radością informujemy, że uczeń klasy 8a Mateusz Żegleń osiągnął ogromny sukces i zdobył tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Geograficznego zajmując czołowe miejsce w województwie. Mateusz wykazał się dużą wiedzą geograficzną i osiągnął sukces dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz wytrwałej, solidnej i wielogodzinnej pracy.

Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 KONKURS „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”- ETAP POWIATOWY

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczennic w  Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowały uczennice: Anna Kubicz, Urszula Górka, Julia Wójcik, Karolina Pietrzak wszystkie z klasy VIII a oraz Lena Ceranowicz, Olga Banaszak i Daria Kaczanowska z klasy VII b .

 W siedzibie myślenickiego oddziału PTTK „Lubomir” obradowała komisja konkursowa oceniająca prace w etapie powiatowym.

W etapie powiatowym Anna Kubicz, Urszula Górka i Julia Wójcik zdobyły 3 miejsce, natomiast Karolina Pietrzak, Lena Ceranowicz, Olga Banaszak i Daria Kaczanowska otrzymały wyróżnienie. Nagrodzone prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MIŁOSZ I MATEUSZ – LAUREAT I FINALISTA

Z radością informujemy o sukcesach matematycznych uczniów naszej szkoły. Otóż  Miłosz Płatek uczeń klasy 7b znalazł się w gronie sześciu laureatów Małopolskiego Konkursu Matematycznego, zaś Mateusz Żegleń uczeń klasy 8a został finalistą tego konkursu.

Znalezienie się w czołówce nie należało do najprostszych zadań, co niewątpliwie świadczy  o doskonałym przygotowaniu naszych młodych matematyków. Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga  ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy.

„Wygranie” takiego konkursu to wielki zaszczyt i radość. Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i Mateuszowi oraz życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącej radości podczas zgłębiania tajników matematyki.

WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO – „ZDROWIE I SÓL”

W etapie wojewódzkim konkursu wzięło udział  7 uczniów, którzy przygotowali prace w 5 kategoriach: praca plastyczna płaska, praca plastyczna przestrzenna, opowiadanie, film i zdjęcie.

Laureatami konkursu zostali:

Natalia Kowal  (klasa 8d) – 2 miejsce w kategorii:  zdjęcie

Kamil Piwowarczyk(klasa 8d) – 2 miejsce w kategorii:  zdjęcie

Karolina Ferfecka  (klasa 8a)  – 2 miejsce w kategorii:  film

Serdecznie gratulujemy!

WYNIKI XIX EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU „KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ”

W dniu 3 kwietnia 2020 roku został rozstrzygnięty konkurs na „Komputerowy projekt kartki świątecznej”. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu kartki świątecznej w programie graficznym Paint. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z klas I – III. Prace konkursowe były barwne i ciekawe, dlatego wybór najlepszych, najbardziej pomysłowych był niezwykle trudny.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Nagrody zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

WIELKI SUKCES MATEUSZA ŻEGLENIA

Pragniemy  przekazać w tych trudnych czasach miłą wiadomość. Mateusz Żegleń uczeń klasy 8a został Laureatem Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Sukces Mateusza jest naprawdę duży ponieważ znalazł się On w gronie dziewięciu (9) laureatów, którzy zostali wyłonieni z grona 48 uczniów Małopolski.  Taki wynik po raz kolejny dowodzi, że jeśli postawimy sobie jasne cele i będziemy do nich dążyć wytrwale, będziemy solidnie pracować, to możemy je osiągnąć. 

Gratulujemy  Mateuszowi i życzymy  mu dalszych sukcesów na polu wiedzy chemicznej!

WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY „KAKTUS”

Dnia 3 marca 2020 roku w krakowskiej Szkole Podstawowej im. P. Michałowskiego odbył się II etap konkursu ortograficznego. Wśród trzydziestu dwóch finalistów etapu pierwszego znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. Uczniowie biorący udział w drugim etapie musieli napisać dyktando oraz rozwiązać test. Zadania były naszpikowane trudnościami ortograficznymi. Miło nam poinformować, że tytuł laureata otrzymała Zuzanna Olewińska z klasy 3 a.

Serdecznie gratulujemy Zuzi sukcesu.

KONKURS RECYTATORSKI KLAS II – III

W dniu 4 marca 2020 roku odbył się szkolny etap „Konkursu recytatorskiego klas II i III”. Wzięli w nim udział finaliści klasowych konkursów recytatorskich. Uczniowie klas II prezentowali przygotowany repertuar w Turnieju Wywiedzione ze Słowa. Ich starsi koledzy i koleżanki brali udział w zmaganiach Turnieju Recytatorskiego prezentując dwa  utwory (fragment prozy i utwór poetycki) oraz Turnieju Wywiedzione ze Słowa.  Mali artyści włożyli wieli pracy i wysiłku w przygotowanie się do swojego występu. Recytowali  poezję dziecięcą znaną od lat, jak i wiersze współczesnych polskich twórców. Fragmenty prozy wybierali spośród popularnych obecnie wśród dzieci książek polskich i zagranicznych autorów. Było i czego posłuchać, jak i na co popatrzeć, bo w trakcie prezentacji  uczestnicy wykorzystywali  ciekawe rekwizyty, przebrania, łączyli swój występ z elementami ruchu i pantomimy. Turniejowe zmagania oceniała komisja jurorów w składzie: mgr Lucyna Tondera, mgr Urszula Morawska i mgr Eliza Matelowska.