Kategoria: Sukcesy

WYNIKI KONKURSU „ALFIK HUMANISTYCZNY”

Prezentujemy wyniki konkursu humanistycznego „Alfik”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W tabeli zebrano zdobyte punkty i miejsce w kraju oraz województwie nagrodzonych uczniów. Pozostałe informacje dostępne są u organizatorów: p. Magdaleny Tobolewicz i p. Renaty Zygmunt.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KLAS III

2 kwietnia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas III-ich. Osoby, które zdobyły największą liczbę punktów, będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym, który od lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach. Wyniki przedstawiają się następująco:

KONKURS „ZAPROJEKTUJ MASKOTKĘ MIEJSKIEGO ZAKŁADU WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W MYŚLENICACH” ROZSTRZYGNIĘTY

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt. „Zaprojektuj maskotkę Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach’’. Gratulacje  dla Aleksandry Grzechackiej z klasy Vc za zajęcie II miejsca w kategorii IV–VI. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród miało miejsce w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice w dniu 20 marca 2019 r.

Prace uczniów zakwalifikowane do etapu gminnego:

XII ZAWODY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W INFORMATYCE

20 marca 2019 roku w Zespole Szkół im. Ks. Józefa Tischnera w Dobczycach odbyły się XII Zawody Młodzieży Szkolnej w Informatyce. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Miłosz Płatek – VIb i Mateusz Żegleń – VIIa oraz Aleksander Grzybek – VIIIc i Mateusz Pieprzyk – VIIIc, którzy zajęli III miejsce.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA KLAS IV – VI

W dniu 20.03.2019r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV–VI. Konkursowe zmagania uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Beata Chrapek-Paciorek. Po powitaniu  uczestników Pani Dyrektor przypomniała poprzednie edycje naszego konkursu i życzyła wszystkim udanych występów oraz wspaniałych wrażeń.

SUKCES PATRYCJI KOWAL

15 marca w Nowym Sączu odbyły się Małopolskie Igrzyska Dzieci w pływaniu – finały wojewódzkie. Nasza szkołę reprezentowało 5 uczniów: Patrycja Kowal, Oliwia Firek, Gabriel Zawierucha, Mateusz Zając i Mikołaj Jacek. Patrycja Kowal, uczennica klasy IV, stanęła na najwyższym podium zdobywając I miejsce w pływaniu stylem grzbietowym.

DARIA KACZANOWSKA – MISTRZYNIĄ ORTOGRAFII!

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach postanowiła uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, zapraszając dzieci do udziału w dyktandzie pt. Niesforne litery. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych i piątych: Sebastian Szatan, Olga Banaszek, Daria Kaczanowska, Lena Ceranowicz, Emilia Juszkiewicz, Maja Piesakowska i Dagmara Szymska. Tekst najeżony ortograficznymi pułapkami, jak się okazało, najlepiej napisała uczennica  z naszej szkoły – Daria Kaczanowska z kl. 6b, dzięki czemu zajęła I miejsce.

TRZYMAMY KCIUKI ZA MIKOŁAJA W KOLEJNEJ EDYCJI MASTERCHEFA!

Uczeń naszej szkoły – Mikołaj Cienkosz po raz kolejny bierze udział w programie kulinarnym „Masterchef Junior”, gdzie pod okiem jurorów sprawdza swoje kulinarne umiejętności. Zmagania Mikołaja można już oglądać na antenie stacji TVN w każdą niedzielę o godzinie 20.00.

Zapraszamy do oglądania i kibicowania naszemu uczniowi! W zeszłym roku wywiad z Rodzicami i Mikołajem przeprowadził Rafał Podmokły – dostępny jest on tutaj.

KONKURS RECYTATORSKI KLAS II- III, JUŻ ZA NAMI …

27 marca 2019 roku  odbył się konkurs recytatorski klas II – III. Oto wyniki etapu szkolnego:

KLASY II – kategoria „WYWIEDZIONE  ZE  SŁOWA”

I m. Maria Nieć 2 b
Adam Dragosz 2 b

II m. Milena Wrona 2 d
Anna Woźnica 2 d
Oliwia Brózda 2 a

III m. Błażej Ingarden 2 b
Magdalena Zielińska 2 e

KONKURS FOTOGRAFICZNY „PRZEDSTAW NAM SWOJEGO KOTA”

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami z okazji Dnia Kota zorganizował konkurs fotograficzny dla uczniów klas I-VI pt. ,,Przedstaw nam swojego kota’’. Poniżej przedstawiamy wyniki tego konkursu:

KONKURS UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

Świętowanie Roku Matematyki w naszej szkole rozpoczęliśmy konkursem układania kostki Rubika. Zabawkę logiczną wynalazł Erno Rubik w 1974 r. Światowy rekord w układaniu sześcianu 3x3x3 należy do Yushenga Du, obywatela Chin, a czas ułożenia wynosi 3,47 s.

SESJA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA W I LO

W dniu 08.02.2019r. uczniowie naszej szkoły udali się pod opieką pana Sławomira Mosiężnego do I Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach im. Tadeusza Kościuszki, aby uczestniczyć w sesji biologiczno-chemicznej. Były to zajęcia poprowadzone przez uczniów liceum. Miały one formę prezentacji, po której wybrani uczestnicy napisali test wiedzy, a osoby, które zostały w auli uczestniczyły w quizie internetowym.

XIX GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 11 stycznia 2019r. odbył się XIX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej, kolęda…..”  w Głogoczowie.  W Przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych Miasta i Gminy Myślenice.  Reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach byli: