PROJEKT EDUKACYJNY „REISEN MACHEN KLUG” – WYNIKI KONKURSU

Niemcy

Od lutego do kwietnia 2021 r. uczniowie z klas VI – VIII realizowali projekt edukacyjny z języka niemieckiego „Reisen machen klug – czy warto zwiedzić stolice krajów niemieckojęzycznych?” W wirtualnej podróży do Niemiec, Austrii, Liechtensteinu i Szwajcarii odkrywali uroki Berlina, Wiednia, Vaduza i Berna, poznawali ich ciekawe zabytki, doskonalili umiejętności językowe oraz wykorzystywali technologie i narzędzia informatyczne. Swoją wirtualną podróż udokumentowali w postaci prezentacji multimedialnej.

W ramach projektu odbył się konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną w wersji niemiecko- polskiej. Ocenie podlegały zgodność z tematem, poziom merytoryczny (interesujące, zrozumiałe i logiczne przedstawienie tematu , ciekawe zdjęcia, poprawność językowa), oryginalna i pomysłowa forma oraz estetyka wykonania prezentacji. Komisja w składzie: p. Małgorzata Urbańczyk (nauczyciel j. niemieckiego) i p. Tomasz Biel (nauczyciel informatyki) wyłoniła laureatów konkursu i przyznała następujące miejsca wg odpowiednich kategorii wiekowych.

KLASY VII

I miejsce

1. Wojciech Stawowy i Mateusz Topa 7b

 

2. Adelajda Cabaj i Kacper Krzysik 7d

 

II miejsce

1. Katarzyna Górnik i Joanna Szlachetka 7b

2. Lena Piechota i Sara Suder 7a

III miejsce

1. Natalia Swałtek 7d

2. Emilia Kruszec i Oliwia Pilch 7b

WYRÓŻNIENIE

1. Kinga Leśniak, Amelia Modes i Julia Wiśniewska 7c


Klasy VIII

I miejsce

1. Miłosz Gaździk, Kacper Kęsek i Marcin Trzciński 8d

 

II miejsce

1. Anna Kus i Adam Nowacki 8c

Klasy VI

III miejsce

1. Gabriela Tomal 6c

WYRÓŻNIENIE

1. Zofia Grzesiak i Wiktoria Hudaszek 6e

Mam nadzieję, że ciekawe i pomysłowe prezentacje Waszych kolegów i koleżanek zachęcą Was do odkrywania uroków innych krajów oraz utwierdzą w przekonaniu, że podróże kształcą, gdyż dzięki nim nie tylko poszerzamy nasze horyzonty  myślowe, ale też doskonalimy umiejętności językowe.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w projekt, umiejętność współpracy i poświęcony czas.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 Opiekun

Małgorzata Urbańczyk

                                                                                                                     

 

 

 

Skip to content