SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ – NIGDY NIE WIADOMO, KTO JEST PO DRUGIEJ STRONIE

16.03.2017 roku uczniowie klas VI uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem  Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” tym  hasłem asp. sztabowy Ewa Nalepa rozpoczęła prelekcje  do uczniów.
Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zagrożeń istniejących w Internecie, kontaktowania się i przekazywania informacji nieznajomym, często wykorzystujących je w złych intencjach oraz to, że narażone są również na kontakt z niebezpiecznymi treściami, których w Internecie nie brak.

Ponadto uczniowie poznali sposoby jak można chronić się przed zagrożeniami z sieci między innymi poprzez nowe odcinki z serii ,,Owce w sieci ”. Kreskówki  dotyczyły głównie takich zagadnień jak uzależnienie od gier, zakupy przez  Internet, czy etykieta korzystania z urządzeń elektronicznych.

Prelekcja  była jednym z działań profilaktyczno -wychowawczych realizowanych w szkole w ramach programów. Spotkania będą sukcesywnie realizowane w pozostałych klasach.