DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

OGŁASZAMY SZKOLNE KONKURSY PLASTYCZNE W RAMACH

DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU

8 luty – Dzień Bezpiecznego Internetu

Podobnie jak u ubiegłym roku nasza szkoła została  zgłoszona do ogólnopolskich obchodów DBI (nr inicjatywy 20222719. Charakter i opis inicjatywy: warsztaty, lekcje online i stacjonarne, konkursy tematyczne, spotkanie profilaktyczne z policjantem, psychoedukacja rodziców i nauczycieli, spektakle i webinary udostępnione na stronie Safer Internet). https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 będziemy uczestniczyć w różnych webinarach, spektaklach i konferencjach online, porozmawiamy kolejny raz o działaniach w cyfrowej przestrzeni i naszym bezpieczeństwie w sieci.

REGULAMIN:

1. Cel konkursu:
  • pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, inspirowanie do działań kreatywnych
  • propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu wśród dzieci i młodzieży
  • uświadomienie zagrożeń związanych z Internetem takich jak cyberprzemoc, oszustwa, piractwo komputerowe itp.
  • wzmacnianie wśród uczniów wiary we własne umiejętności i zdolności
  • włączenie szerokiego grona uczniów w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu
  1. Zasady konkursu:
  • konkurs jest skierowany do uczniów całej szkoły
  • prace konkursowe powinny podejmować szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa w Internecie /np. korzyści z Internetu, zasady bezpiecznego zachowania w Internecie, prawa i obowiązki użytkownika Internetu, zagrożenia w Internecie/
  • konkurs odbędzie się w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-V, klasy VI-VIII
  • prace mogą być wykonane indywidualnie lub parami
  • każdą pracę należy opisać na odwrocie: imię, nazwisko, klasa
  • termin oddania prac do wychowawców do 30 marca 2022 r.
  • prace nie będą zwracane
  • do rozstrzygnięcia konkursu zostanie powołana komisja z przewodniczącą p. Beatą Baczyńską
  • wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły, a nagrody zostaną rozdane w dniu zakończenia roku szkolnego.
  1. Tematyka prac konkursowych i zasady ich wykonania:
  • klasy I-III:

STOP! Nie otwieraj!

STOP! Nie podawaj!

STOP! Nie ujawniaj, nie pokazuj!  – lizako-znaki Bezpiecznie w Internecie i w świecie.

Prace wykonaj na twardej tekturce lub kartce technicznej, przymocowując ją do patyczka szaszłykowego lub plastikowego po balonach.

Format pracy w obrębie A4, kształt dowolny; kwadrat, koło…..

Technika dowolna /z wyjątkiem używania nietrwałych i łatwo odpadających materiałów/

• klasy IV-V:

„Graj bezpiecznie w sieci” lub „Bezpieczna przygoda w Internecie” – komiks rysunkowy.

Format pracy: kartka techniczna A4, maksymalnie do 8 okienek komiksowych, pismo w dymkach drukowane /chodzi o jego czytelność/.

Mile widziany własny tytuł historyjki obrazkowej.

Technika: kredki ołówkowe, pisaki, długopisy żelowe itp.

• klasy VI-VIII:

„EMIOTKI BEZPIECZNEGO INTERNETU” – zaprojektuj i wykonaj 3 znaczki-loga, które posłużą do oznaczenia Bezpiecznego Internetu, który POMAGA, UŁATWIA i  BAWI.

Znaczki – loga mogą być wykonane z dowolnych materiałów: tektury, styropianu, filcu….itd.

Technika dowolna, tylko trwała, bez elementów, które łatwo odpadają.

Średnica znaczka nie mniejsza niż 22cm.

Zapraszamy do udziału i życzymy kreatywnych pomysłów oraz starannego wykonania!

Pedagog i psycholog szkolny