ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29 kwietnia, niemal w przeddzień „majówki”, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych apelach z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Z tej to okazji odrębny program słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas młodszych: kl. 3c i 3d pod opieką pań; mgr Renaty Zygmunt i mgr Barbary Bicz. Natomiast klasy starsze obejrzały spektakl, który przygotowała dla nich klasa 6b wraz z wychowawcą panią mgr Katarzyną Dudzik. Poza recytowanymi wierszami i tradycyjnymi piosenkami mogliśmy zobaczyć pięknie przebranych uczniów w stroje szlachciców. Występujący uczniowie przypomnieli także swoim rówieśnikom o Święcie Flagi, obchodzonym 2 maja.

Część plastyczną opracowała p. mgr Alicja Możdżeń, muzyczną p. mgr Piotr Gablankowski, a dekorację szkoły i parku wokół szkoły wykonał p. mgr Robert Wróblewski.