ŚNIADANIE DAJE MOC

Dnia 13 listopada 2015r.  w naszej szkole odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”.

W akcji tej brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły – klasy I – VI. Uczniowie  przygotowywali  klasowe śniadania, które dało  im moc na cały piątkowy dzień oraz  odbyła się wystawa  fantazyjnych kanapek klas IV- VI.

Dobre śniadanie to dobry początek dnia. Dlaczego?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To podstawowy ładunek energii na długi  i aktywny dzień, czy to w pracy, czy w szkole. Po nocnym odpoczynku organizm aby ruszył pełną parą potrzebuje energii. Dlatego na naszym stole nie może zabraknąć produktów bogatych w witaminy, białko, węglowodany. Dzięki temu mamy podwyższoną koncentrację , nie jesteśmy ospali tylko pełni witalności, wigoru chęci do działania.