LIST DO FRANCISZKA

10 czerwca 2015 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów szkół podstawowych pt. „List do Papieża Franciszka”.

Dzieci pisały listy skierowane do Ojca Świętego Papieża Franciszka oraz zilustrowały go własnoręcznie wykonanym obrazkiem. Na konkurs nadesłanych zostało 3000 prac z całej Polski.

Pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VI zajął nasz uczeń Dawid Nowak (obecnie Gimnazjum nr 1). Drugie miejsce zdobyły prace Aleksandry Kiszki (klasa VI b) oraz Macieja Słowika (obecnie Gimnazjum nr 1). Wyróżnienia otrzymały Kinga Fijał (klasa VI b) oraz Katarzyna Majewska (obecnie Gimnazjum nr 1).

Nagrodą dla zwycięzców była książka wydana przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie, w której wydrukowane zostały wszystkie wybrane listy wraz z ilustracjami. Ku naszej wielkiej radości piękne książki dotarły do szkoły pod koniec września. Oprócz tego Ksiądz Łukasz Piórkowski 16 października odprawił Mszę Świętą w Sanktuarium Jana Pawła II w intencji wszystkich próśb zawartych w listach dzieci.  Po spotkaniu z Panem Jezusem udało nam się także  zrobić selfie z ks. Łukaszem. 😉

Dorota Orzechowska