KOLEJNY SUKCES SZYMONA ŻEGLENIA Z 8C!

Miło jest przekazać dobrą wiadomość – nasz uczeń z kl. 8c – Szymon Żegleń uzyskał zaszczytny tytuł laureata w XVIII Powiatowych Zawodach Matematycznych organizowanych w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego pod patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego. W zawodach wzięło udział 123 ósmoklasistów ze szkół podstawowych z naszego terenu, a tytuł laureata zdobyło tylko 10 najlepszych matematyków. Tym bardziej nas cieszy osiągnięcie Szymka.

Sukces Szymka nie jest ani pierwszym, ani jedynym w jego dotychczasowej biografii. Szymon z powodzeniem od lat startuje w różnych konkursach matematycznych i przyrodniczych – Alfik, Kangur, Świetlik, Krakowska Matematyka; od szóstej klasy corocznie jest również uczestnikiem konkursu kuratoryjnego z matematyki na etapie rejonowym. W tym roku ponadto zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego (finał już w styczniu) Olimpiady Matematycznej Juniorów. Ale matematyka bynajmniej nie jest jedyną pasją w życiu Szymka! Podobne sukcesy odnosi w co najmniej dwóch innych przedmiotach – informatyce i chemii. Szymon przeszedł do drugiego etapu olimpiady chemicznej, aktualnie czeka także na wyniki drugiego etapu konkursu kuratoryjnego z chemii. W międzyczasie jest w trakcie trwania olimpiady informatycznej. Jak on to robi? Jak na to wszystko znajduje czas? Zważywszy, że…równolegle uczy się w państwowej szkole muzycznej i to w klasie dyplomowej, dzięki temu, iż w ubiegłym roku zaliczył dwie klasy naraz!

Przed Szymkiem wiele planów i marzeń – wybór szkoły średniej, chęć kontynuacji szkoły muzycznej drugiego stopnia, pomysły na dalszy rozwój. Pozostaje tylko nam życzyć, aby wciąż czerpał radość z tego co robi oraz nadal potrafił z muzyczną harmonią i matematyczną precyzją łączyć wszystkie swoje pasje ze sobą. Wszystkiego dobrego Szymku!

Aneta Dziewońska

Na zdjęciu (pochodzącym ze strony starostwa powiatowego na Facebooku) Starosta Pan Józef Tomal, Wicestarosta Pan Rafał Kudas oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach Pana Jerzy Cachel podczas wręczania nagrody Szymkowi (2 grudnia 2021r.).