PROGRAMOWANIE Z KLOCKAMI LEGO W KLASIE II D – TRZECIA EDYCJA

W listopadzie 2021 roku rozpoczęła się trzecia już edycja innowacji pedagogicznej „Programowanie z klockami Lego”. W tym roku biorą w niej udział uczniowie klasy II d . Innowacja ma na celu wspomaganie kształcenia uczniów poprzez zastosowanie zestawów Lego Education WeDo 2.0, szerzenie idei programowania z wykorzystaniem klocków, analityczne myślenie oraz wyciąganie wniosków, programowanie, projektowanie oraz kreowanie ruchomych modeli. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do rozwijania myślenia poprzez programowanie.

Zestaw WeDo 2.0 to następca popularnego zestawu Lego WeDo. Nowe projekty zostały opracowane z wykorzystaniem doświadczenia zdobytego dzięki poprzednikowi i z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć technologii. Dzięki użyciu popularnych klocków nauka staje się zabawą i angażuje każdego.

Zestaw został zaprojektowany dla uczniów szkół podstawowych i pomaga w rozwijaniu ich umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania).

Mam nadzieję, że „Programowanie z klockami Lego” będzie nadal tak lubiane przez uczniów i kontynuowane w kolejnych latach.

Urszula Biel