EUROPA I JA – ZADANIA Z LISTOPADA I GRUDNIA ZA NAMI!

W bieżącym roku szkolnym klasa II d bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym EUROPA I JA. Jego celem jest przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym i uczniom klas I-III wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Projekt składa się z 8 zadań. Od października do maja każdego pierwszego dnia miesiąca klasa wykonuje zadania dotyczące wybranego przez nas kraju – Włoch.

W listopadzie chcieliśmy lepiej poznać kraj, który wybraliśmy. W tym celu skorzystaliśmy z zasobów Internetu – szukaliśmy ciekawych informacji i oglądaliśmy bajkę Bolek i Lolek w Europie. Stała się ona dla nas inspiracją do wykonania pracy plastycznej – wulkanu Wezuwiusza. Aby bardziej wczuć się we włoski klimat obejrzeliśmy też bajkę LUCA, której akcja rozgrywa się na Włoskiej Riwierze, prosto z końcówki lat 50. Pełen niezwykłych przygód film opowiadał o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywali niezapomniany letni czas, który upływał im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami.

W każdym kraju ludzie porozumiewają się w innym języku. Zadanie grudniowe polegało na stworzeniu słowniczka obrazkowego z wybranymi przez nas słowami. Wykonując to zadanie mieliśmy sporo zabawy i uważamy, że język włoski nie jest wcale taki trudny J Zapraszamy do obejrzenia naszych prac w galerii.

Ciao!

Urszula Biel