FILTRUJEMY DLA BAŁTYKU! – PROGRAM EDUKACYJNY W KLASACH I-II

W listopadzie klasy I a, II b i II d wzięły udział w programie edukacyjnym „Filtrujemy dla Bałtyku!”. Podczas zajęć bohaterka – foka Britka – wprowadziła dzieci w morski świat, pokazała jego mieszkańców oraz omówiła zagrożenia, które spowodował nadmiar plastikowych śmieci w morzach.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w starannie przygotowanych zajęciach, podczas których obejrzeli filmiki z foką Britką, wykonali kolorowanki, uczestniczyli w zabawach na uważność oraz pozwalających lepiej poznać Bałtyk. Na zakończenie wzięli także udział w warsztatach plastycznych, na których wykonali BAŁTYK W SŁOIKU. Zachęcamy do obejrzenia naszych prac w galerii!

Dbać o środowisko należy w każdym wieku. Im wcześniej dzieci zaczną zdawać sobie sprawę z potrzeb i zagrożeń środowiska, tym lepiej dla nich, dla nas i dla całej Ziemi.

Batko M., Biel U., Łętocha B.