GRECCY BOGOWIE ZESZLI Z OLIMPU I -JAK CO ROKU- ODWIEDZILI NASZĄ SZKOŁĘ!

W listopadzie na lekcji historii w uczniowie klas V przenieśli się wehikułem czasu do starożytnej Gracji.

Zadaniem uczniów klas 5d i 5e  było wyszukanie informacji, przygotowanie w formie ustnej najciekawszych wiadomości o greckich bogach, przebrań lub atrybutów poszczególnych bogów i zaprezentowanie ich podczas zajęć. Każdy uczeń wybrał sobie jednego boga, w którego miał się wcielić.

Był to pomysł na aktywne zajęcia, który miał na celu utrwalenie wiedzy uczniów na temat starożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek na temat poszczególnych bogów. Wszyscy świetnie bawili się podczas przebierania i prezentowania atrybutów władców Olimpu.

Cała lekcja  wypadła bardzo pomyślnie, uczniowie świetnie się zaprezentowali i włożyli wiele pracy w przygotowanie przebrań. Nauka przez zabawę i teatr wpłynie pozytywnie na zapamiętanie poruszonego tematu.

mgr Joanna Bugaj