LEKCJA W TERENIE DLA UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH – ZOO W KRAKOWIE

Uczzniowie klas siódmych realizowali w październiku zagadnienia z podstawy programowej z biologii w krakowskim ogrodzie zoologicznym.

ZOO w Krakowie jest ośrodkiem, w którym z powodzeniem rozmnaża się i i żyje wiele gatunków zwierząt. To jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych krakowian. Starannie pielęgnowana zieleń, a także możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi w Mini-Zoo stwarzają zwiedzającym świetne warunki do nauki i wypoczynku.

Uczniowie pracowali w zespołach, w których poznawali różne grupy kręgowców, ich budowę, środowisko życia oraz różnorodność występujących na Ziemi gatunków.  Był też czas na obserwację ulubionych zwierzaków. Pogoda dopisała, uczniowie wrócili do domów zrelaksowani z dużą porcją nowej wiedzy.