AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA – START!

Przed pierwszoklasistami początek wielkiej przygody – zaczynamy zajęcia w ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka. Zbiega się to z ważnym okresem w ich życiu – nabywanie wiedzy i nowych umiejętności, także społecznych, nawiązywanie przyjaźni, kształtowanie większej samodzielności. Aby wspierać dzieci w tym ważnym dla nich czasie powstał program Akademia Bezpiecznego Puchatka, który jest opracowany przez psychologów i ekspertów od efektywnego uczenia się, zatwierdzony przez Policję i zakończony Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa. Ideą programu jest dbanie o własne bezpieczeństwo w różnych sytuacjach: w szkole, na drodze, w domu, w internecie, wśród rówieśników. Temat bezpiecznych relacji będzie pogłębiany w kontekście wyrabiania wśród dzieci postawy szacunku wobec innych, pomocy słabszym lub tym, którzy radzą sobie gorzej niż inni. Ważnym celem programu będzie także przekazanie pierwszoklasistom myśli, że każdy z nich, niezależnie od wyglądu czy osiąganych wyników w nauce, jest ważny i stanowi wartość samą w sobie.

Aneta Dziewońska