MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „EMOCJA”

Uczniowie klasy 1a realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”.  Celem projektu jest rozbudzanie wiary dzieci we własne możliwości oraz rozwijanie kreatywności dzieci. W październiku 2021 r. zakończyliśmy  realizację zadań z I modułu – Kreatywność. Naszą przygodę z projektem rozpoczęliśmy od zorganizowania w klasie kącika emocji.  15 września 2021 r. w „kropkowych” strojach obchodziliśmy „Dzień Kropki”.  Przed rozpoczęciem zajęć dzieci zaznaczyły  na termometrze uczuć swoje samopoczucie. Następnie poznały historię Vasthi, bohaterki bajki „The Dot”.  Dowiedziały się, co to jest Dzień Kropki. Rozmawiały na temat  swoich talentów, umiejętności. Malowały w szablonie kropki- małe, duże, kolorowe, fantazyjne. Wysłuchały opowiadania I. Gromady pt.: „Blok rysunkowy”. Rozmawialiśmy  o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy, każdy ma jakiś talent, każdy z nas jest mistrzem w jakiejś dziedzinie.  Uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „Jestem mistrzem w…”. Zorganizowałyśmy wystawę prac dzieci. Zajęcia  były dla uczniów nie tylko nauką, ale także wspaniałą , kreatywną zabawą.

Bożena Łętocha
Paulina Zając