„ZACZAROWANE WZGÓRZE”

W październiku klasy II c i II d wybrały się na dwudniową wycieczkę do ośrodka „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. Co to była za wycieczka!

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji – wzięliśmy udział w wielu zabawach i grach na świeżym powietrzu, jeździliśmy konno, uczyliśmy się właściwej opieki nad tymi zwierzętami, zaprzyjaźniliśmy się z mieszkańcami Mini Zoo, poznaliśmy tajniki survivalu, strzelaliśmy z łuku i dmuchawki, prezentowaliśmy nasze umiejętności taneczne na wieczornej dyskotece. Na zajęciach plastycznych robiliśmy kolorowe i pachnące mydełka, a na kulinarnych poznaliśmy historię ziemniaka, jego rodzaje i samodzielnie zrobiliśmy frytki! Bardzo pouczające były dla nas zajęcia praktyczne z leśnikiem – poznaliśmy sposoby rozpoznawania leśnych zwierząt oraz metody prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Najwięcej wrażeń dostarczyła jednak gra terenowa „Poszukiwacze Jesieni” – uczniowie podzieleni na grupy szukali zadań, które były ukryte na terenie ośrodka i wspólnie je rozwiązywali w duchu zdrowej rywalizacji.

Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że była to najlepsza wycieczka w ich życiu. Bawiliśmy się świetnie!

U Biel, A. Nosal