„Z JESIENIĄ MI DO TWARZY…” – KONKURS FOTOGRAFICZNY

Jeden z piękniejszych poetyckich obrazów jesieni w literaturze zawdzięczamy Bruno Schulzowi i jego opowiadaniu pt. „Druga jesień”: Przyszły ciepłe wiatry mołdawskie, nadciągnęła ta ogromna żółta monotonia, to słodkie, jałowe wianie z południa. Jesień nie chciała się skończyć. Jak bańki mydlane wstawały dni coraz piękniejsze i eteryczniejsze i każdy wydawał się tak do ostatnich granic wyszlachetniony, że każda chwila trwania była cudem przedłużonym nad miarę i niemal bolesnym”.

Teraz Wasza kolej, by pokazać piękno jesieni! Czy uda się Wam uchwycić ten magiczny jesienny czas? Przekonajmy się! Jeśli macie aparat fotograficzny i pasjonują Was obrazy zatrzymane w kadrze – to do dzieła! Wszystkich zainteresowanych fotografią zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Z JESIENIĄ MI DO TWARZY…”.

1. Cel konkursu:
  • budzenie zainteresowań pięknem przyrody,
  • rozwijanie wrażliwości artystycznej,
  • prezentacja twórczości dzieci i młodzieży w dziedzinie fotografii.
  1. Prace będą ocenione w dwóch kategoriach wiekowych, tj.:
  • I – KLASY I-III
  • II – KLASY IV-VII
  1. Zasady konkursu:
  • uczniowie wykonują zdjęcie zgodne z tematem konkursu;
  • uczestnik, przesyłając fotografię, zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby znajdującej się na fotografii na wyrażenie zgody na publikację tego wizerunku;
  • uczeń posiada prawa autorskie do zgłoszonej pracy i wykonał ją samodzielnie;
  • jeden autor może zgłosić 1 fotografię;
  • wyklucza się prace wykonane wspólnie (współautorsko);
  • prace należy składać w formie gotowego wydruku o formacie 20×30 (A4);
  • zdjęcie należy podpisać w następujący sposób: imię i nazwisko, klasa;
  • organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac niespełniających kryteriów tematycznych oraz wyżej wymienionych wymogów;
  • przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz wyraża zgodę na publikację fotografii na stronie szkoły oraz ekspozycję na terenie szkoły (wystawa prac).
  1. Prace konkursowe należy składać do 9 listopada 2021 r. u pań: Anny Góreckiej, Moniki Lemaniak, Agnieszki Mieszczanek.
  2. Zasady rozstrzygnięcia konkursu:
  • oceny prac dokona jury powołane przez organizatora,
  • decyzje jury są ostateczne.

Czekamy na Wasze prace!

Organizatorzy: Anna Górecka, Monika Lemaniak, Agnieszka Mieszczanek