PIERWSZE MYŚLENICKIE SENIORALIA

7 października w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się z inicjatywy Dziennego Domu Senior+ I Myślenickie Senioralia. Była to okazja do spotkania się przedstawicieli różnych ośrodków, stowarzyszeń i organizacji, które skupiają seniorów w naszej gminie i powiecie. Nie zabrakło również zaprzyjaźnionych szkół, w tym naszej „Dwójki”. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników konkursu plastycznego „Radość nie zna wieku” to właśnie nasza szkoła aż pięciokrotnie była zapraszana na scenę po odbiór nagród, w tym tej najwyższej za zajęcie I miejsca! A wszystko to dzięki zwycięskim pracom następujących uczennic:

• Małgosia Sala (kl.7d) – I miejsce
  • Amelia Batko (kl.4b) – II miejsce
  • Blanka Mikołajczyk (kl.2d) – II miejsce
  • Maja Błachut (kl.2a) – III miejsce
  • Ania Miłek (kl.4b) – III miejsce

Gratuluję uczennicom talentu i kreatywności.

Muszę również nadmienić, że współpraca SP2 z seniorami trwa już od 1999r. Nasza młodzież corocznie wyjeżdża do Domu Seniora w Trzemeśni, Drogini i Pcimiu z programem artystycznym i przygotowanymi własnoręcznie upominkami. Wiele razy gościliśmy również w murach szkoły seniorów podczas różnych uroczystości, m.in. w trwającym kilka lat projekcie „Postaw na Rodzinę!”. W tym roku szkolny Klub Pomagaczy już teraz przygotowuje kilka ciekawych propozycji na rozszerzenie współpracy z Dziennym Domem Senior+. Relacje z seniorami wszystkich nas bardzo ubogacają, uczą wrażliwego spojrzenia  i postawy otwartości na drugiego człowieka. Wbrew obiegowym opiniom pokazują, że radość naprawdę nie zna wieku i tak jak napisała Magda Ćwierz (kl.5b) w swoim szkicu: Nic tak człowieka nie postarza jak brak radości życia.

A zatem – dla nas wszystkich – optymizmu i radości na nadchodzącą jesień.

Aneta Dziewońska