OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY EUROPA I JA

W bieżącym roku szkolnym klasa II d bierze udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym EUROPA I JA. Jego celem jest przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym i uczniom klas I-III wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział w projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami.

Projekt składa się z 8 zadań. Od października do maja każdego pierwszego dnia miesiąca klasa II d będzie wykonywała zadania dotyczące wybranego przez nas kraju – Włoch.

Meldujemy, że październikowe zadanie zostało wykonane! Naszą podróż do Włoch rozpoczęliśmy od poznania kraju – pracowaliśmy z mapą świata, oglądaliśmy prezentację, omówiliśmy włoskie symbole narodowe, które stały się dla nas inspiracją do wykonania pracy plastycznej.

To będzie niesamowity rok! Ciao!

Urszula Biel