OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy już 28 września. Był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki i promocji czytelnictwa. Klasa II D gościła na zajęciach dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4. Wspólnie przeczytaliśmy dla naszych małych gości rozdział książki Justyny Bednarek „Nowe przygody skarpetek”.

Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały swoich starszych kolegów. Miały też okazję poznać budynek szkoły, do którego przyjdą już za rok.

Czytanie to idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni. Ma bardzo wiele zalet, więc zamiast siedzieć bezczynnie weź do ręki książkę i poczytaj!

Urszula Biel