WYCIECZKA NA PLEBAŃSKĄ GÓRĘ

W czwartek 9 września uczniowie klas drugich udali się na wycieczkę na Plebańską Górę. Pogoda była znakomita, aby w otoczeniu przyrody podziwiać pierwsze oznaki nadchodzącej jesieni. Towarzyszył nam emerytowany nauczyciel matematyki, pan Jan Kalemba, z zamiłowania turysta. Przeprowadził z uczniami klas drugich lekcję geografii, pokazał jak czytać mapy i posługiwać się kompasem.

W drodze na polanę Mikołaj zatrzymaliśmy się przy „myślenickiej Lipce”, pod którą uczniowie wysłuchali legendy związanej z tym miejscem. Mieliśmy też okazję dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat krzyża na Plebańskiej Górze, a dzięki wyjątkowej, jak na wrzesień pogodzie, mogliśmy podziwiać piękne, myślenickie widoki.

Na polanie zatrzymaliśmy się na odpoczynek i zjedliśmy ze smakiem zabrane ze sobą kanapki. Wyjście do lasu było bardzo udane. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Polecamy każdemu taki dydaktyczny spacer do lasu.

Wychowawcy klas II – Batko M., Biel U., Moryc M., Nosal A.