UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM ,,EMOCJA’’

Nasza szkoła bierze udział w działaniu innowacyjnym w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego “Emocja” wspierającego rozwój społeczny oraz emocjonalny dzieci i młodzieży.

emocje

Działanie innowacyjne ,,Emocja’’ opiera się na uwrażliwieniu dzieci, nauczeniu ich empatii i akceptacji. Pobudza też zaangażowanie uczniów w aktywne działania oraz pozytywnie wpływa na integrację grupy,  skupia się na budowaniu relacji oraz na wzajemnym poznawaniu się.

Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Dlatego, aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do drugiego człowieka i zminimalizować problem wykluczenia w społeczności uczniowskiej od września 2021 r. do czerwca 2022 r. projekt będzie realizowała klasa Ia  z wychowawczynią Bożeną Łętocha i  Pauliną Zając – nauczycielem współorganizującym  kształcenie oraz uczniowie z klas II i  V  z Beatą Pacek pedagogiem  szkoły.

Innowacja zakłada pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, obejmujących rozmowę i naukę o uniwersalnych wartościach: kreatywność, wyobraźnia, moc słów, empatia i odwaga.

Projekt jest zgodny z Podstawą Programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022:

• pkt 1 – wspomaganie wychowawczej roli rodziny,
  • pkt 2 – wychowanie do wartości; zaangażowanie społeczne,
  • pkt 3 – wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy,
  • pkt 4 – podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów,
  • pkt 5 – wzmocnienie edukacji ekologicznej.