WYCIECZKA KLAS III DO GRUSZOWA

We wtorek 7 września uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego do Gruszowa. Trzecioklasiści mieli tutaj możliwość obserwacji życia na wsi. Poszerzali swoją wiedzę na temat roślin uprawnych (warzyw i owoców), obserwowali między innymi dawny sposób wykopywania ziemniaków kopaczką, rozpoznawali rośliny, określali ich jadalne części. W pobliskim lesie widzieli karmnik i paśnik dla zwierząt, poznawali także piętrową budowę lasu.  W zagrodzie wiejskiej oglądali stodołę i oborę. Mogli dokładniej przyjrzeć się niektórym zwierzętom hodowlanym oraz karmić je. Podczas zajęć praktycznych, na podstawie informacji uzyskanych od Pani Gospodyni oraz dokładnej instrukcji, uczniowie własnoręcznie przygotowali kompot jabłkowo-aroniowy. Świetną rozrywką okazała się przejażdżka „wiejska karetą” do tartaku. W czasie wspólnego posiłku uczestnicy wycieczki jedli naleśniki z serem i jabłkami, pili kompot owocowy z miętą, ale najbardziej wszystkim smakowały pieczone w popiele ziemniaki. Wypełniony różną aktywnością czas bardzo szybko mijał, ale udało się także spędzić kilka minut na placu zabaw. Pobyt w Gruszowie okazał się znakomitym pomysłem. Dzieci trochę zmęczone, ale pełne wrażeń wyrażały chęć ponownego przyjazdu w to ciekawe miejsce na wiosnę przyszłego roku.

 mgr Iwona Stansz-Trzcińska

Skip to content