PIKNIK EKOLOGICZNY – SP 2 DLA HANI

W dniu 25 września 2021 roku na terenie przyszkolnym Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbędzie się Piknik Ekologiczny. W ramach tego wydarzenia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizuje akcję „SP 2 DLA HANI”, podczas której w trakcie kiermaszu ciast i loterii fantowej będziemy zbierać fundusze na rehabilitację małej Hani Grzechackiej.

Poniżej kilka słów o postępach, rehabilitacji  i potrzebach Hani:

Dwuletnia Hania nadal potrzebuje naszej pomocy.

Dzięki intensywnej i kosztownej rehabilitacji dziewczynka robi duże postępy.

Obecnie czworakuje na krótkie odległości. Siada samodzielnie, czasami w nieprawidłowy sposób, który wymaga korygowania oraz pokazywania prawidłowego wzorca, rodzice muszą szczególną uwagę zwracać na symetryczne obciążanie stron ciała, ponieważ wkrada się delikatna asymetria.

Hania jest karmiona przezskórną endoskopową gastrostomią bezpośrednio do żołądka, specjalistyczną dietą ustaloną przez dietetyka. Rodzice szukają nowych dróg i możliwości, aby mięśnie twarzy zaczęły prawidłowo pracować, by Hania mogła rozpocząć samodzielne jedzenie buzią.

Hania nadal codziennie rano wymiotuje zebraną przez noc wydzieliną.

Wymaga opieki wielu specjalistów: lekarza rehabilitacji, ortopedy, laryngologa, gastroenterologa, endokrynologa, neurologa, pulmonologa, kardiologa, neurologopedy, terapeuty integracji sensorycznej.

Jej codzienność podporządkowana jest rehabilitacji, wizytom u specjalistów i pracą z neurologopedami.

Hania potrzebuje uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz elektrostymulacji mięśni buzi, co wiąże się z comiesięcznymi wyjazdami do Warszawy oraz dużymi kosztami.

Dziewczynka wymaga zaopatrzenia w sprzęt medyczny: ortezy, specjalistyczne obuwie do ortez, theratogs, pionizator, specjalistyczny fotelik samochodowy.

Rodzice rozważają zakup koflatora – asystora kaszlu, który pomógłby Hani podczas infekcji.

Dzięki dalszej codziennej kosztownej rehabilitacji Hania ma szansę na kolejne postępy.

Niestety koszty miesięczne pokrycia potrzeb Hani znacznie przekraczają możliwości jej rodziców.

Dlatego zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc tej małej, wesołej Kruszynce!

Szkolne Koło Wolontariatu

 

Skip to content