OTRZYMALIŚMY CERTYFIKATY ZA UDZIAŁ W PROGRAMACH REKOMENDOWANYCH PRZEZ PSSE PROMOCJA ZDROWIA I OŚWIATA ZDROWOTNA 

Certyfikat

„Nie pal  przy mnie proszę” klasa 2 a

„Bieg po zdrowie’’  klasa 4 c

„Znajdź właściwe rozwiązanie”  klasa 6 c i 6 f

W roku szkolnym 2020/21we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną  realizowane były  programy profilaktyczne:

Klasa 2a wraz z wychowawcą mgr Iwoną Stanisz przystąpiła do programu ,,Nie pal  przy mnie proszę’’.

Zajęcia programowe umożliwiły przeprowadzenie pięciu zajęć warsztatowych z wykorzystaniem metod aktywizujących dostosowanych do wieku dzieci. W programie zawarte zostały uporządkowane  treści dotyczące zdrowia, od czego ono zależy, jak o niego dbać  Miały one charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim celem było wykształcenie u dzieci  świadomej umiejętności  radzenia sobie w sytuacjach, z których inne osoby palą przy nich papierosy. Program jest pierwszym ogniwem z cyklu programów profilaktyki  uzależnień.

Klasa IV c z wychowawcą Agnieszką Tyrpa realizowała Pogram ,, Bieg po zdrowie’’

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były  za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców.  Podstawą zajęć było  stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia są tłem poruszanych tematów.  Program skierowany był  także do rodziców przez co zwiększał jego  skuteczność.

,,Znajdź właściwe rozwiązanie’’ realizowała klasa  6c z wychowawcą  Martą Kasperek i 6f z wychowawcą Sylwią Nosal

Głównym celem tego programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Na lekcjach biologii oraz na zajęciach z wychowawcą uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu szkodliwości palenia, dowiedzieli się jak dbać o swoje zdrowie oraz uczyli się przykładowych zachowań asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. 

Beata Pacek –pedagog szkoły

Skip to content