ZAKOŃCZENIE AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Puchatek

17 czerwca zakończyliśmy uroczyście w pierwszych klasach Akademię Bezpiecznego Puchatka. Po całorocznych zajęciach na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na ulicy i w internecie z pierwszakami spotkał się pan Sebastian Kruk, st. sierżant z KP Policji w Myślenicach. W trakcie rozmowy z dziećmi został domknięty temat jak dbać o siebie, unikać zagrożeń i bezpiecznie spędzić wakacje – nad wodą, w lesie, w mieście czy na placu zabaw. Jeszcze raz został poruszony temat posiadania przez dzieci ograniczonego zaufania wobec osób obcych – w świecie rzeczywistym i wirtualnym. W ramach Akademii pierwszacy wzięli udział w konkursie plastycznym:

STOP! Nie otwieraj!

STOP! Nie podawaj!

STOP! Nie ujawniaj, nie pokazuj!  – lizako-znaki Bezpiecznie w Internecie i w świecie.

Ponadto wszyscy celująco rozwiązali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, wykazując się odpowiednią wiedzą na temat właściwego zachowania w różnych sytuacjach społecznych. Patrząc z perspektywy mijającego roku szkolnego można dostrzec wyraźną różnicę w postawach naszych najmłodszych uczniów – wyraźnie wzrosła ich samodzielność i zaradność życiowa. Ich starania zaskutkowały zdobyciem dla szkoły certyfikatu z XII edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka, natomiast oni sami z rąk pana policjanta otrzymali pamiątkowe dyplomiki. Dziękuję uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie.

Aneta Dziewońska

Skip to content