WYCIECZKA DO ZOO W KRAKOWIE

wycieczka do zoo

W dniu 16 czerwca 2021 r. klasy pierwsze uczestniczyły w atrakcyjnej wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Głównym jej celem było poznanie życia zwierząt w różnorodnych środowiskach.

Przed wejściem na teren ZOO uczniowie zapoznali się z obowiązującym tam regulaminem. Dzieci podziwiały różne ptaki m.in. papugi, bażanty, kanarki, szpaki, sowy. Duże zainteresowanie wzbudziły flamingi. Wielką atrakcją było pingwinarium. Uczniom bardzo podobały się spacerujące żyrafy, antylopy, zebry, tapiry, renifery. Wiele emocji wzbudzili drapieżni mieszkańcy ogrodu, a szczególnie tygrysy i lwy, majestatycznie przechadzające się po swoim terytorium. Zachwycający był widok małp, które akurat spożywały śniadanie. Interesującym miejscem zwiedzania było egzotarium pełne rzadkich gatunków płazów, gadów i ryb. Wyczekiwanymi przez dzieci zwierzętami, okazały się olbrzymie słonie. Dużym przeżyciem było głaskanie i karmienie zwierząt w MINI –ZOO, a szczególnie alpak, lam, kóz karłowatych i osłów.

Na terenie ogrodu zrobiliśmy sobie krótką przerwę na odpoczynek i posilenie się. Leśne przestrzenie, zadbane alejki i kontakt ze zwierzętami pozwolił nam miło i aktywnie spędzić ten dzień. Pobyt w „królestwie zwierząt” dostarczył uczniom wiele pozytywnych emocji. Zrobione zdjęcia i zakupione pamiątki będą przypominały o tej niezwykłej wycieczce.

Urszula Biel

 

Skip to content