WYJŚCIE PIERWSZAKÓW DO STRAŻY POŻARNEJ

Wyjście pierwszaków do straży pożarnej

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele klasy pierwsze wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Panów Strażaków mogliśmy z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt do rozcinania samochodów oraz pokaz polewania wodą. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Z wycieczki dzieci wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wiedzy na temat zagrożeń płynących z kontaktu z ogniem.

Urszula Biel