UMIEM PŁYWAĆ

W czerwcu zakończyła się  tegoroczna edycja programu „Umiem Pływać”. Program skierowany był do dzieci szkolnych z terenu Miasta i Gminy Myślenice uczęszczających do klas I–III szkół podstawowych.

Celem programu było:
a) upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży;
b) nabycie podstawowych umiejętności pływackich;
c) profilaktyka wad postawy oraz przeciwdziałanie nadwadze i otyłości;
d) podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów;
e) systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych;
f) zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie oraz w pobliżu akwenów wodnych.

W naszej szkole w programie „Umiem pływać” brało udział 15 uczniów klasy I b. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu przez 2 godziny na basenie krytym i były prowadzone przez trenera pływania.  Dzieci, po zdalnym nauczaniu z radością i wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Końcowym elementem zajęć było sprawdzenie poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich. Na zakończenie otrzymaliśmy  dyplom uczestnictwa w programie.