KOLEJNE WIRTUALNE SPOTKANIE  Z FUNKCJONARIUSZEM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W MYŚLENICACH

Policja

W dniu 12.05.2021 w ramach akcji profilaktycznych odbyły  się we wszystkich  klasach trzecich i czwartych dwa spotkanie online, tym razem z oficerem prasowym, młodszym aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach Damianem Wietrzykiem. Podczas spotkania policjant uczulał młodych uczestników na zagrożenia związane z korzystania z Internetu, a także telefonu komórkowego. W trakcie rozmowy dzieci usłyszały o zasadzie ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci,  a także o tym w jaki sposób chronić swoją prywatność i szanować innych w sieci. Zapoznani zostali także z dekalogiem bezpiecznego Internetu. Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania, dotyczące różnego rodzaju sytuacji, w których młody człowiek może wejść w konflikt z prawem oraz jak tego unikać. Policjant na koniec przypomniał dzieciom, że jedną z najważniejszych zasad jest korzystanie z Internetu z umiarem.  W spotkaniach  uczestniczyło około  200  uczniów.

Beata Pacek  – pedagog